WOŚP uruchamia infolinię dla osób potrzebujących wsparcia podczas pandemii

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy rozszerza akcję "POMAGAMY". Od teraz fundacja daje możliwość łączenia się ze specjalną infolinią.
Od połowy marca Fundacja WOŚP prowadzi akcję "POMAGAMY”, w ramach której kontaktowane są ze sobą osoby potrzebujące wsparcia w codziennych czynnościach z tymi, które tej pomocy mogą udzielić. Udało się już pomóc w ponad 400 przypadkach. Od teraz będzie to jeszcze łatwiejsze.
WOŚP uruchamia infolinię dla osób potrzebujących
W obliczu walki z koronawirusem znaczna część społeczeństwa zmuszona jest pozostać w domach i właśnie z myślą o takich osobach, które czasem potrzebują wsparcia w codziennych czynnościach - zakupach czy wyprowadzeniu psa - powstała akcja "POMAGAMY”. Fundacja WOŚP zachęca do działania i łączy potrzebujących z tymi, którzy pomocy mogą udzielić poprzez specjalną stronę. Osadzono na niej formularz zgłoszeniowy, a także przygotowaną przy współpracy z Esri Polska mapę, prezentującą miejsca, gdzie znajdują się osoby gotowe do niesienia pomocy. Możecie odwiedzić ją TUTAJ.
Od 14 kwietnia o pomoc można zwrócić się także telefonicznie, dzięki specjalnej infolinii. Koordynator akcji "POMAGAMY", Marcin Garczyński wyjaśnia:
Każdego dnia otrzymujemy bardzo wiele zgłoszeń w sprawie pomocy dla seniorów - przez nasz formularz kontaktują się z nami ich bliscy. Wiemy, że taka forma kontaktu może być barierą dla części osób potrzebujących pomocy, dlatego zdecydowaliśmy się na uruchomienie infolinii. Łączymy siły z firmą, która świadczy takie usługi na co dzień i w ten sposób jeszcze bardziej ułatwiamy uzyskanie pomocy.
Infolinia dostępna jest pod numerem 12 446 68 15, od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-17:00.
W pomysłową akcję WOŚP angażują się głównie członkowie Pokojowego Patrolu oraz wolontariusze sztabów działających w ramach Finału WOŚP, rozsiani po całej Polsce, choć nie tylko. Do organizatorów trafiają zgłoszenia także od Polaków mieszkających poza granicami, m.in. w Holandii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Belgii, Finlandii czy Kanadzie. Jak dotąd udało się pomóc w ponad 400 przypadkach. Chętnych do pomocy jest blisko 2 tysiące.
Oceń artykuł