Walentynki 2019: speed dating w samochodzie na minuty. Jak wziąć udział w akcji?

04.02.2019 15:33
Walentynki 2019: speed dating w samochodzie na minuty. Jak wziąć udział w akcji? Fot. materiały prasowe

70% Polaków wierzy w miłość od pierwszego wejrzenia i z roku na rok jest ich coraz więcej. Wierzymy także w randki, lubimy randkować i uważamy, że są niezbędne.

Do szczęśliwego życia potrzebny jest nam drugi człowiek i posiadanie szczęśliwej rodziny - tak twierdzi ponad połowa Polaków. Mimo tego, ponad 5 milionów Polaków to single, a jak pokazują badania, do 2030 roku będzie ich aż 7 milionów. Dlaczego tak się dzieje? Jak znaleźć miłość?

Co robić w walentynki?

Jest wiele teorii na temat bycia singlem. Jedni twierdzą, że to wygodne, chociaż mało ekonomiczne. Inni (zdecydowana większość) twierdzi, że szybkość życia powoduje, że mamy coraz mniej czasu na szukanie miłości i dbanie o nią i właśnie to jest prawdziwą przyczyną bycia samemu. Wiele młodych osób chce robić karierę i to właśnie temu celowi poświęca czas, który niegdyś przeznaczały na poszukiwanie partnera.

70% Polaków, zamiast tradycyjnego spotkania, wybiera randkę w internecie. Nasze życia powoli przenosi się do wirtualnej rzeczywistości - dzięki niej dostarczamy sobie większość dóbr niezbędnych do życia. Szukamy mieszkania, pracy, kupujemy ubrania, zamawiamy jedzenie i inne usługi. W sieci można się jednak natknąć na wielu oszustów. Użytkownicy internetu notorycznie zatajają wiek, kłamią co do statusu materialnego i zawodu. Ponad 40% osób flirtujących w internecie nie szuka miłości, tylko raczej przelotnego kontaktu.

Speed dating w Warszawie

W 1998 roku w Los Angeles, rabin Yaasov Deyo wymyślił formułę randek fizycznych, gdzie ludzie patrzą sobie prosto w oczy, a nie na zdjęcie w komputerze i nazwał ją speed dating. Dzięki tej metodzie można poznać kilka, a nawet kilkadziesiąt osób w ciągu jednego wieczoru i wybrać tę, która najbardziej nam się podoba. Na rozmowę z każdą z nich uczestnik ma kilka minut, potem następuje zmiana partnera do rozmów. Wyniki, czyli to, czy partner przypadł nam do gustu, czy też nie, zapisuje się w ankiecie, która pod koniec spotkania wraca do organizatora. Jego rolą jest dobranie w pary osób, które chcą ze sobą randkować dalej. Potem wszystko jest w rękach osób, które przypadły sobie do gustu, to one decydują o kontynuacji znajomości.

Jak informuje Katarzyna Panek, rzecznik firmy PANEK, czyli organizatora Randek w CarSharingu, w 2019 roku około 100 osób będzie mogło wziąć udział w speed datingu, który odbędzie się w Warszawie i Lublinie: 

Ponoć zakochanie zajmuje nam 1/5 sekundy, a kobieta potrafi w 30 sekund ocenić, czy stojący przed nią mężczyzna to materiał na chłopaka, czy może męża. W tym roku po raz drugi organizujemy randki w formule fast date, w zeszłym roku użyliśmy do tego kilkanaście samochodów CarSharingowych, które posłużyły nam za miejsce spotkań. W tym roku w Warszawie oraz Lublinie, o tej samej godzinie, w naszych samochodach zasiądzie blisko 100 osób. Każda z nich będzie mogła porozmawiać z kilkudziesięcioma innymi uczestnikami imprezy, w ramach swojej grupy wiekowej. Żeby wziąć udział w wydarzeniu nie trzeba być Klientem usługi PANEK CarSharing, wystarczy zgłosić chęć udziału za pomocą strony internetowej https://panekcs.pl/walentynki i przyjść we wskazane miejsce 14 lutego.

Walentynki 2019 - Lublin i Warszawa promują carsharing dla zakochanych

Każda osoba, która po uprzednim zapisaniu przyjdzie na wydarzenie, nie tylko zyska możliwość potencjalnego poznania miłości swojego życia, ale otrzyma także zestaw prezentów. Uczestnicy otrzymają cukierki, voucher na użytkowanie CarSharingu, a także voucher do warszawskiego uzdrowiska miejskiego Sante lub bon do zrealizowania w sieci drogerii Douglas w Lublinie. Impreza odbędzie się 14 lutego o godzinie 18:00 pod Studiem Sante w Warszawie i na Placu Zamkowym w Lublinie.

Ponad 70% Polaków uważa, że zwyczaj obchodzenia walentynek jest dobry, blisko 80% z nich zrobi bliskiej osobie prezent, część osób być może dopiero pozna się w dzień zakochanych.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.