Walentynkowy mural Banksy'ego zniszczony przez wandali

17.02.2020 14:17
Banksy|undefined Fot. Ben Birchall/Press Association/East News

Mural Banksy'ego stworzony z okazji Walentynek został zamazany wulgarnymi napisami. Dzieło wytrzymało na ścianie w Bristolu zaledwie dwa dni.

Jeden z najpopularniejszych na świecie artystów trudniących się street artem przygotował specjalną pracę z okazji tegorocznych Walentynek. Banksy, bo o nim mowa, stworzył mural, aby w charakterystycznym dla siebie stylu uczcić Dzień Zakochanych.

Walentynkowy mural Banksy'ego zniszczony przez wandali

Dzieło przedstawia dziewczynkę, która strzela z procy w niebo, gdzie znajduje się kompozycja kwiatowa przypominająca rozbryzganą krew. Praca została odsłonięta dzień przed Walentynkami, a artysta przyznał, że to faktycznie jego dzieło wstawiając fotografię pracy na oficjalnego Instagrama:

Przeczytaj także

Jak donosi BBC, mural nie przetrwał długo. Zaledwie dwa dni później został zniszczony jasno-różowym sprejem. Na dziele znalazły się wulgarne napisy, a część kwiatów przymocowanych do ściany została skradziona.

Banksy Fot. Ben Birchall/Press Association/East News

Lokalne władze starają się usunąć zniszczenia oraz zapewniają, że dzieło Banksy'ego zostanie wkrótce odpowiednio zabezpieczone, aby sytuacja się nie powtórzyła.

Posłuchaj podcastu

Zobacz też: Obraz Banksy'ego sprzedany za 10 mln funtów. To pięć razy więcej niż zakładano 

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.