Walka z koronawirusem w Alpach. Piękne iluminacje na 4478 metrach n.p.m. namawiają do zostania w domu [FOTO]

01.04.2020 14:43
Walka z koronawirusem w Alpach. Piękne iluminacje na 4478 metrach n.p.m. namawiają do zostania w domu [FOTO] Fot. Keystone/Associated Press/East News

Na szczycie Matterhornu pojawiły się pokrzepiające iluminacje. Szwajcarzy wyrazili swoje wsparcie dla zarażonych koronawirusem.

Koronawirus dotarł już niemal do każdego zakątka świata. Każda pozytywna wiadomość w czasach pandemii jest na wagę złota, chociaż nie pojawia się takich wiele. W tych trudnych chwilach społeczeństwo stara się sobie pomagać i wspierać się wzajemnie. Restauracje dostarczają jedzenie do szpitali, muzycy grają koncerty online, wolontariusze robią zakupy osobą starszym, a ci bardziej uzdolnieni manualnie szyją maseczki, które potem trafiają do medyków.

Koronawirus: Piękne iluminacje w Alpach

Wsparcie wobec zarażonych koronawirusem okazał także szwajcarski artysta Gerry Hofstetter, który stworzył ogromne iluminacje. Trafiły one na zbocze szczytu Matterhorn.

Przeczytaj także

Matterhorn to szósty pod względem wysokości samodzielny szczyt w Alpach Pennińskich. Leży on na granicy między Szwajcarią a Włochami. Miejsce stało się symboliczne. Na zboczu góry pojawiły się iluminacje przedstawiające pokrzepiające hasztagi takie jak #hope czy #solidarität. Na skałach widać także flagę Włoch i Szwajcarii, serce oraz apel do mieszkańców kryjący się pod hasłem "Stay home".

Dzieło Hofstettera można podziwiać codziennie po zachodzie słońca od 20:30 do 22. Projekt jest formą przekazania pozytywnych emocji, dodania otuchy oraz nadziei tym, którzy chorują lub boją się o siebie i swoich bliskich. Piękne iluminacje są symbolem jedności i oczekiwania na koniec pandemii.

Posłuchaj podcastu

Zobacz też: 17-letni chłopak założył jedną z najpopularniejszych stron na temat koronawirusa 

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.