Pogoda
12.08.2019 10:41

Walmart zaprzecza - gry pełne przemocy nie znikną z ich półek

Mimo zeszłotygodniowych doniesień odnośnie ograniczenia sprzedaży gier przez największą sieciówkę w Stanach, szefowie Walmart zaprzeczają tym informacjom.

call of duty
źródło: materiały prasowe

Większość amerykańskich mediów informowała o tym w zeszłym tygodniu. W reakcji na niedawną tragedię, do jakiej doszło w El Paso, Walmart zdecydował się zakończyć sprzedaż gier pełnych przemocy.

Za tą decyzją miałoby stać przekonanie, że to właśnie agresywne gry są odpowiedzialne za ataki, do jakich dochodzi w USA.

narkotyki
narkotyki
Przeczytaj także Konsola PlayStation 4 użyta do namierzenia dilerów narkotyków

Fani nadal kupią strzelanki w Walmarcie

Jak twierdzi przedstawiciel firmy, ta reakcja nie ma wpływu na długofalowe podejście Walmarta do graczy.

"

Za tą decyzją stoi szacunek i współczucie w stosunku do ofiar i ich rodzin, ale nie odpowiada to naszej długofalowej strategii odnośnie gier komputerowych. "

Walmart nie planuje zaprzestać sprzedaży tytułów takich jak "Call of Duty" czy "Red Dead Redemption II". Ich plan odnosi się jedynie usunięcia plakatów promocyjnych reklamujących strzelanki. Przynajmniej w najbliższych tygodniach.

Jest to następstwo słów, jakie powiedział Donald Trump które sugerowały, że to właśnie gry wideo stoją za śmiercią 22 osób i 24 rannymi w El Paso.

Według badań, jakie przeprowadzono w 2015 roku, Stany Zjednoczone są trzecie pod względem wydatków na gry komputerowe na świecie. Jeśli jednak chodzi o zbrodnie dokonane przy użyciu broni, są zdecydowanym liderem tej statystyki. Więcej o tym badaniu przeczytacie TUTAJ.

Ten fakt raczej potwierdza brak jednoznacznych korelacji między graniem w gry a strzelaniem do ludzi.

Cieszmy się tylko, że nie istnieje gra komputerowa, w której główną rolę gra Marylin Manson. Jego muzyka (i fakt, że chłopcy grali w strzelanki) była w końcu uznana za odpowiedzialną za to, co się wydarzyło w Columbine lata temu.

Co ciekawe, Walmart nie zrezygnował ze sprzedaży i reklamowania broni palnej na terenie swoich sklepów.

Zobacz także:  Wokalistka Halsey zrobiła sobie tatuaż z twarzą Marilyna Mansona

Tagi: Gry