Pogoda
12.09.2016 14:46

Warcraft Adventures do pobrania z internetu

Marzenia się jednak spełniają, mimo że trzeba było na tę chwilę czekać 18 lat. W sieci pojawiła się grywalna wersja Warcraft Adventures: Lord of the Clans, szykowanej przez Blizzarda przygodówki osadzonej w świecie skonfliktowanych orków i ludzi.

Warcraft Adventures do pobrania z internetu
foto: kadr z wideo

Mimo włożenia w przygotowanie klasycznej gry przygodowej point-and-click dużej energii i pracy, twórcy zdecydowali się zrezygnować z projektu, tłumacząc to niedostosowaniem tytułu do oczekiwań graczy.

Nie od dziś wiadomo, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, i rozpieszczeni wysoką rozdzielczością oraz dopracowaną grafiką z mniejszym entuzjazmem podchodzą do tytułów, nawet wyjątkowo dobrych, jeśli nie cieszą one także oka.

Z tego powodu Blizzard – jak wynika z plotek – pracuje właśnie nad odświeżeniem pierwszego StarCrafta. Wersja HD oprócz podkręconej grafiki (być może 3D) ma otrzymać także nowy interfejs użytkownika.

Warcraft Adventures: Lord of the Clans mógł być według studia hitem, jeśli udałoby się tytuł ukończyć na czas. Przygodówki wychodziły jednak z łask, a prace przedłużały się – powodem miały być problemy z rosyjskim studiem Animation Magic, które dostarczało rysowane ręcznie tła oraz animacje postaci.

To, co udało się stworzyć, jak na realia roku 1997 (daty premiery pierwszego Diablo - a być może powstaje już część czwarta) wyglądało całkiem dobrze. Jak jednak widać, oprawa graficzna zdążyła się już moralnie zestarzeć.

W serwisie prezentującym gry abandoware – stare tytuły, do których nikt już nie rości sobie praw i można je piracić bez obaw o konsekwencje – pojawiła się grywalna wersja przygodówki Warcraft. Zanim się zagra trzeba jednak zdać sobie sprawę, że projekt nie został nigdy dokończony, po dotarciu mniej więcej do połowy zaplanowanego scenariusza przyjdzie więc nam utknąć w tym miejscu na zawsze.

Warcraft Adventures: Lord of the Clans można pobrać z tego adresu – nie wiadomo jednak, czy Blizzard nie zareaguje i nie zażąda usunięcia swojej gry z sieci.

A do 14 września 2016 można jeszcze odebrać prezent zgotowany graczom przez Ubisoft – studio świętuje swoje 30. Urodziny rozdają za darmo kopie swoich hitów – jeśli zdążycie, dostaniecie Rayman Origins.

Czekaliście 18 lat temu na przygotówkę w świecie Warcrafta?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry