Warszawa: 27-latek celowo spowodował 90 kolizji. Został już zatrzymany

09.11.2020 12:41
Warszawa: 27-latek celowo spowodował 90 kolizji. Został już zatrzymany Fot. Soft Light/Shutterstock.com

Stołeczni policjanci zatrzymali 27-latka, który jest podejrzany o celowe doprowadzanie do kolizji drogowych, a następnie wymuszanie pieniędzy od ich uczestników.

Jak poinformował rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak, 27-latek doprowadził łącznie do około 90 kolizji, z których kwota odszkodowania mogła wynieść nawet 250 tysięcy złotych.

27-latek wymusił ponad 250 tysięcy złotych za odszkodowania z celowych kolizji

Rzecznik Komendy Stołecznej Policji przekazał, że funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępstwami gospodarczymi ustalili, iż 27-letni mieszkaniec Warszawy w ostatnich sześciu miesiącach tego roku doprowadził do kilkunastu celowych kolizji drogowych. Z jego raportu wynika, że działał głównie na terenie Pragi-Północ. 

Przeczytaj także

Jak w rozmowie z Polską Agencją Prasową wyjaśnił policjant:

Mężczyzna powodował stłuczki z innymi pojazdami, a następnie wymuszał od uczestników kolizji pieniądze na poczet poniesionych strat wynikających z uszkodzenia pojazdów. W zamian obiecywał też, że nie będzie powiadamiał policji.

W taki sposób 27-latek doprowadził do około 90 zdarzeń drogowych. 

Przeczytaj także

Mężczyzna przy okazji wyłudzał odszkodowania z różnych towarzystw ubezpieczeniowych:

Dodatkowo mężczyzna działał również na szkodę różnych towarzystw ubezpieczeniowych, nieprawnie ubiegając się o nienależne mu odszkodowania. Policjanci ustalili, że ich kwota mogła wynieść około 250 tysięcy złotych.

 

Wskazał, że mężczyzna odpowie teraz za oszustwo, za które może grozić mu nawet do ośmiu lat więzienia. 27-latek został również objęty policyjnym dozorem.

Przeczytaj także
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.