Warszawa zakazała spożywania alkoholu nad Wisłą. Bulwary stały się miejscem spotkań młodzieży

20.03.2020 12:41
Warszawa zakazała spożywania alkoholu nad Wisłą. Bulwary stały się miejscem spotkań młodzieży Fot. Grzegorz Banaszak/REPORTER. Zdjęcie poglądowe

Bary i restauracje zostały zamknięte, działalność galerii handlowych ograniczona. Młodzi ludzie, którzy z powodu koronawirusa nie chodzą do szkoły, znaleźli sobie nowe miejsce spotkań: bulwary nad Wisłą. Z tego powodu stołeczni radni postanowili zakazać tymczasowo spożywania tam alkoholu.

Apele o pozostawanie w domu słychać praktycznie z każdej strony. Proszą o to politycy, aktorzy i muzycy. Izolacja to jedyny znany dziś skuteczny sposób na powstrzymanie epidemii COVID-19.

W obrazowy sposób opisał to minister zdrowia Łukasz Szumowski: albo będziemy przestrzegać zasad kwarantanny społecznej, albo będziemy mieć setki tysięcy chorych w kraju.

Przeczytaj także

Szczególne prośby kierowane są do osób młodych, które zamknięcie szkół traktują jako dodatkowe ferie. Często jednak, zamiast pozostawać w domu, wybierają się na spotkania ze znajomymi, narażając tym samym siebie i swoich bliskich. Na warszawskich bulwarach, dzięki lepszej pogodzie, spotkać można było tłumy.

Zakaz spożywania alkoholu na bulwarach wiślanych. Warszawa walczy z młodzieżowymi imprezami

W odpowiedzi na to zjawisko warszawscy radni przegłosowali tymczasowy ban na alkohol na bulwarach. Zakaz został zdjęty w 2018 roku, żeby mieszkańcy stolicy mogli pełniej relaksować się nad Wisłą.

Radni postanowili także o zamknięciu wszystkich restauracji i barów znajdujących się nad rzeką. Zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami, nie mogły one gościć klientów, ale mogły realizować zamówienia na wynos, konsumowane następnie na bulwarach.

Zobacz także: Jarosław Gowin: rząd liczy się z tym, że epidemia potrwa do wiosny 2021

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.