Pogoda
14.09.2017 11:06

Warszawiacy jako pierwsi przetestują współdzielenie taksówki z inną osobą. Jak działa mytaxi match?

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się 13 września 2017, Krzysztof Urban, prezes MyTaxi Polska, podkreślił, że Warszawa jest pierwszym miastem w Europie, w którym będzie można zamówić taksówkę i pojechać nią z całkowicie nieznanym pasażerem, jadącym w podobnym kierunku. 

Warszawiacy jako pierwsi przetestują współdzielenie taksówki z inną osobą. Jak działa mytaxi match?
foto: materiały prasowe

Według najnowszego raportu mytaxi i GfK1, przeprowadzonego wśród mieszkańców stolicy, co drugi warszawiak chętnie skorzystałby z usługi ride-sharingowej z wykorzystaniem licencjonowanej taksówki. Na zainteresowanie taką usługą wpływa m.in. fakt, że umożliwia oszczędność kosztów przejazdu, zwiększa szanse na zamówienie taksówki w godzinach szczytu i może przyczynić się do zmniejszenia korków w mieście.

W duecie taniej?

W ramach mytaxi match, koszt przejazdu taksówką, obejmujący opłatę startową oraz wspólnie przejechany odcinek, będzie dzielony proporcjonalnie do przejechanego dystansu między dwóch pasażerów zamawiających przejazd z różnych miejsc, wybierających miejsce docelowe na podobnej trasie. W wypadku, gdy aplikacja nie znajdzie pasażerowi partnera do przejazdu, pasażer odbędzie standardowy kurs, jednak z 25% zniżką. Dodatkowo, w ramach mytaxi match, dostępni będą kierowcy taksówek mytaxi ze stawką nie większą niż 2 zł/km.

"

Liczba taksówek w stolicy Polski wynosi 11 000 i jest zbliżona do liczby taksówek w Nowym Jorku. Jest to miasto, w którym mytaxi realizuje bardzo dużo kursów, a według naszych danych wiele z nich odbywa się w podobnych kierunkach, o tej samej porze. Raport GfK wykazał, że samochód jest najczęściej wybieranym środkiem transportu przez prawie połowę warszawiaków. Powoduje to liczne utrudnienia w mieście, takie jak korki i zanieczyszczenie powietrza nadmierną emisją spalin. Rozwiązaniem tych problemów mogą być współdzielone przejazdy taksówkami. "

- powiedział Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający mytaxi w Polsce.

2. Przejazd mytaxi match

Ekipa Antyradio.pl miała okazję porozmawiać z Krzysztofem Urbanem i zapytać o szczegóły nowego projektu. 

Nowa usługa jest już dostępna w aplikacji MyTaxi, zarówno w wersji na Androida, jak i IOS.

Co sądzisz o możliwości współdzielenia taksówki?

Justyna Kierzkowska
Tagi: News