Warszawiacy zarobią na wynajmowaniu swoich toalet. Aplikacja Air Poo and Pee trafiła do testów w stolicy
15.09.2020 15:23
Warszawiacy zarobią na wynajmowaniu swoich toalet. Aplikacja Air Poo and Pee trafiła do testów w stolicy Fot. Shutterstock (zdjęcie poglądowe)

Nowa usługa i aplikacja  Air Poo and Pee ma zmniejszyć, a nawet wyeliminować problem z brakiem dostępnych toalet publicznych. Pierwsze testy w Warszawie promuje Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze.

Stale powstają nowe aplikacje pozwalające wynająć samochód czy mieszkanie na określony czas. W odpowiedzi na problem niewystarczającej ilości toalet publicznych przyszedł czas na Air Poo and Pee, w skrócie AirPnP.

Udostępniaj swoją toaletę i zarabiaj!

Twórcy inicjatywy zwracają uwagę na poważne braki z dostępnością publicznych toalet. Miasto Jest Nasze, czyli niezależne stowarzyszenie mieszkańców Warszawy zaczyna testy aplikacji, która pozwoli szybko znaleźć najbliższą toaletę.

Przeczytaj także

Twórcy aplikacji na oficjalnej stronie AirPnP wyjaśniają, że mamy do czynienia z usługą, która łączy ludzi, a że problem z dostępem do toalet w Warszawie jest rzeczywiście dość duży, testy zaczynają właśnie od stolicy.

Air Poo and Pee (w skrócie AirPnP) to nowa usługa łącząca ludzi. Każdy z nas ma podstawowe potrzeby fizjologiczne. Wielu z nas ma problem z korzystaniem z publicznych toalet. Często trudno jest szybko znaleźć toaletę, która jest blisko lub jest dostatecznie czysta. Teraz nie musisz już się o to martwić.

- czytamy na stronie internetowej nowej aplikacji.

Jak działa aplikacja do wynajmowania toalet?

Aplikacja AirPnP działa podobnie do innych tego typu usług. Użytkownicy mogą zamieszczać zdjęcia toalet, wystawiać im oceny i opinie. Lista i lokalizacja poszczególnych punktów dostępna jest z poziomu aplikacji.

W ramach aplikacji każdy może za drobną opłatą udostępnić swoją prywatną toaletę innym. Jeśli przejdzie fazę testów, być może jej twórcom uda rozwiązać problem z dostępnością toalet w Warszawie w modelu "sharing economy".

Zobacz również: Chcesz zostać dilerem narkotyków? Na iPhonie jest do tego aplikacja

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.