Pogoda
15.09.2020 15:23

Warszawiacy zarobią na wynajmowaniu swoich toalet. Aplikacja Air Poo and Pee trafiła do testów w stolicy

Nowa usługa i aplikacja  Air Poo and Pee ma zmniejszyć, a nawet wyeliminować problem z brakiem dostępnych toalet publicznych. Pierwsze testy w Warszawie promuje Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze.

Air Poo and Pee, w skrócie AirPnP
foto: Shutterstock (zdjęcie poglądowe)

Stale powstają nowe aplikacje pozwalające wynająć samochód czy mieszkanie na określony czas. W odpowiedzi na problem niewystarczającej ilości toalet publicznych przyszedł czas na Air Poo and Pee, w skrócie AirPnP.

Udostępniaj swoją toaletę i zarabiaj!

Twórcy inicjatywy zwracają uwagę na poważne braki z dostępnością publicznych toalet. Miasto Jest Nasze, czyli niezależne stowarzyszenie mieszkańców Warszawy zaczyna testy aplikacji, która pozwoli szybko znaleźć najbliższą toaletę.

Randonautica: aplikacja, która miesza użytkownikom w głowach
Randonautica: aplikacja, która miesza użytkownikom w głowach
Przeczytaj także Powstała aplikacja, która ma pokazywać zjawiska paranormalne. "Poznaj świat, o którego istnieniu nigdy nie wiedziałeś"

Twórcy aplikacji na oficjalnej stronie AirPnP wyjaśniają, że mamy do czynienia z usługą, która łączy ludzi, a że problem z dostępem do toalet w Warszawie jest rzeczywiście dość duży, testy zaczynają właśnie od stolicy.

"

Air Poo and Pee (w skrócie AirPnP) to nowa usługa łącząca ludzi. Każdy z nas ma podstawowe potrzeby fizjologiczne. Wielu z nas ma problem z korzystaniem z publicznych toalet. Często trudno jest szybko znaleźć toaletę, która jest blisko lub jest dostatecznie czysta. Teraz nie musisz już się o to martwić. "

- czytamy na stronie internetowej nowej aplikacji.

Jak działa aplikacja do wynajmowania toalet?

Aplikacja AirPnP działa podobnie do innych tego typu usług. Użytkownicy mogą zamieszczać zdjęcia toalet, wystawiać im oceny i opinie. Lista i lokalizacja poszczególnych punktów dostępna jest z poziomu aplikacji.

W ramach aplikacji każdy może za drobną opłatą udostępnić swoją prywatną toaletę innym. Jeśli przejdzie fazę testów, być może jej twórcom uda rozwiązać problem z dostępnością toalet w Warszawie w modelu "sharing economy".

Zobacz również: Chcesz zostać dilerem narkotyków? Na iPhonie jest do tego aplikacja

Tagi: Technologia Aplikacja dnia