Warszawski autobus miejski spadł z trasy przy Wisłostradzie. Są ranni i ofiary śmiertelne

25.06.2020 13:16
Warszawski autobus miejski spadł z trasy przy Wisłostradzie. Są ranni i ofiary śmiertelne Fot. . ARKADIUSZ ZIOLEK/East News (zdjecie poglądowe)

Kilka minut po godzinie 13 autobus warszawskich linii miejskich przebił się przez bariery na trasie S8 w Warszawie i „zawisł” przy Wisłostradzie. Trwa akcja ratunkowa.

Jak podaje portal TVN24.pl niewiele po godzinie 13, na trasie S8, na fragmencie przy warszawskiej Wisłostradzie, doszło do poważnego wypadku. Liniowy autobus warszawskich linii miejskich spadł nieoczekiwanie z trasy, przebijając barierki i "zawisł" na nasypie drogowym. Szybko do akcji ratunkowej przystąpiły odpowiednie służby.

W wyniku wypadku doszło do obrażeń pasażerów. Karolina Gałecka, rzecznik warszawskiego ratusza potwierdza, że w wyniku wypadku zginęła jedna osoba, a co najmniej 22 zostało rannych. Karol Kierzkowski ze Straży Pożarnej przekazał, że 6 osób znajduje się w stanie ciężkim.

Na miejscu pracują już służby medyczne, straż pożarna oraz policja.

Wiktor Paul z Zarządu Transportu Miejskiego potwierdza, że do wypadku doszło przy moście Grota, na fragmencie trasy S8. Informację potwierdził też Rafał Rutkowski z Komendy Stołecznej Policji.

"Jesteśmy w drodze na miejsce zdarzenia - zastrzegł. Na razie służby nie znają szczegółów tego zdarzenia. Nie podają także informacji o osobach poszkodowanych" - zdradził mężczyzna w rozmowie z TVN24.

Na miejscu działają też inne służby. Przed chwilą na miejscu pojawił się śmigłowiec medyczny, który zabrało ranne w wypadku dziecko do najbliższego szpitala. 

Warszawska komenda policji wydała specjalne oświadczenie za pomocą swoich mediów społecznościowych.

W tym momencie nieznana jest jeszcze przyczyna katastrofy drogowej. Wiadomo natomiast, że był to autobus linii 186 w kierunku Szczęśliwic. Kierowca autobusu nie przekroczył ustawowego czasu pracy, a maszyna była nowa. Taką informacją podzielił się Tomasz Kunert, rzecznik ZTM.

Na miejscu utworzono szpital polowy i odpowiednie służby już zajmują się poszkodowanymi.

Źródło: TVN24

Michał Kaczoń Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.