Warszawski tatuażysta oślepił klientkę. Do sądu wpłynął akt oskarżenia

26.02.2020 13:29
Warszawski tatuażysta oślepił klientkę. Do sądu wpłynął akt oskarżenia Fot. Shutterstock

W wyniku nieprawidłowego przeprowadzenia tatuażu gałki ocznej w 2016 roku młoda kobieta straciła wzrok. Tatuażyście wykonującemu zabieg grozi 3 lata pozbawienia wolności.

Młoda wrocławianka Aleksandra Sadowska zgłosiła się do Piotra A., tatuażysty z Warszawy, zgłaszając chęć wytatuowania na czarno gałek ocznych. Ten podjął się tego zadania, informując klientkę, że zabieg jest prosty i bezpieczny.

Po wykonaniu tatuażu kobieta poinformowała, że przestała widzieć na prawe oko, a jakość widzenia w lewym uległa dramatycznemu obniżeniu. Usłyszała, że to normalny objaw, który powinien przejść i dostała zalecenie stosowania okładów i przyjmowania leków przeciwbólowych. Poszkodowana zdała relację TVP Info.

Przeczytaj także

Sytuacja jednak się nie poprawiła, a sprawą zajęła się prokuratura. „Super Express” poinformował, że do sądu trafił akt oskarżenia, w którym tatuażyście zarzuca się nieumyślne narażenie kobiety na ciężkie kalectwo. Aleksandra Sadowska zapowiedziała walkę o odszkodowanie.

Sąd zajmie się tatuażystą, który oślepił klientkę. Chciała mieć czarne gałki oczne

Podczas prowadzenia dochodzenia śledczy ustalili, że tatuażysta dopuścił się poważnych błędów w sztuce. Tusz, który został użyty, nadawał się tylko do tatuowania skóry i nie powinien mieć styczności z okiem.

Prawnik poszkodowanej zdradził w 2018 roku, że kobieta będzie się domagać odszkodowania. W zapowiedziach padła kwota 1,5 mln zł.

Oskarżony nie przyznaje się do winy i w dalszym ciągu pracuje w salonie, którego jest współwłaścicielem. Ogranicza się jednak do zakładania kolczyków.

Zobacz także: Czy Polacy lubią tatuaże? Wiemy ile procent Polaków ma dziarę 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.