Warszawskie muzeum wśród 12 najlepszych w Europie według The Guardian! Byliście już tam?

10.01.2020 16:54
Warszawskie muzeum wśród 12 najlepszych w Europie według The Guardian! Byliście już tam? Fot. shutterstock.com

Jedno z najciekawszych muzeów znajduje się właśnie w Warszawie i jest to jedyne takie miejsce w Polsce.

Gdy wybieramy się na wycieczkę w nowe miejsce, oprócz zabytków chcemy oczywiście zwiedzić muzea. Które są warte odwiedzenia? Gdzie zobaczymy najciekawsze wystawy? Brytyjski magazyn The Guardian postanowił stworzyć listę 12 najlepszych muzeów w Europie. Co ciekawe, w rankingu pojawiła się również polska placówka.

Warszawskie muzeum wśród 12 najlepszych w Europie według The Guardian! Byliście już tam?

Na liście najciekawszych muzeum znalazły się Albert Kahn Museum w Paryżu, Muzeum Motoryzacji i Mody w Maladze, Muzeum Kina w mieście Girona w Hiszpanii, Narodowe Muzeum Islandii w Reykjavíku, Skansen Den Gamley By w Danii, M9 w Wenecji, MAMbo w Bolonii, Dom Muzyki w Wiedniu, Palazzo Massimo w Rzymie, Ethnographic Museum w Pristina w Kosowie oraz Królewski Instytut Nauk Przyrodniczych Belgii w Brukseli.

Wśród wyróżnionych muzeów znalazła się warszawska placówka - Muzeum Neonów. Taki opis tego miejsca widnieje na stronie The Guardian:

Nietuzinkowe oświetlenie w budynku, który wygląda na opuszczony! Przedsiębiorcy na Zachodzie stosowali neony, by zachęcić klientów do kupna piwa, papierosów, hamburgerów czy seksu. Natomiast w czasie Zimnej Wojny polskie państwo starało się poprzez neony polepszyć humor pracownikom poruszającym się po szarych ulicach.

Byliście w tym muzeum? Jeśli nie, to niech zdjęcia odwiedzających Was zachęcą, by w najbliższym czasie wybrać się do tego miejsca:

Jest to pierwsze takie muzeum w Polsce. Stała kolekcja składa się z około stu starych neonów. Placówka znajduje się na warszawskiej Pradze.

Zobacz także: Muzeum w Auschwitz skrytykowało autora książki "Chłopiec w pasiastej piżamie" za "powielanie niebezpiecznych mitów"

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.