Pogoda
15.11.2016 13:05

Watch Dogs 2 bez rozgrywki sieciowej w dniu premiery

Na graczy ostrzących sobie zęby na Watch Dogs 2 czeka niemiła niespodzianka – Ubisoft poinformował, że w czasie premiery nie będzie dostępny jeden z najważniejszych trybów rozgrywki wieloosobowej.

Watch Dogs 2 bez rozgrywki sieciowej w dniu premiery
foto: materiały prasowe

Podczas testów okazało się, że Watch Dogs 2 ma problem z wydajnością podczas grania w sieci w scenariuszu PvP – płynność wyświetlania grafiki ulegała wyraźnemu pogorszeniu, uniemożliwiając komfortowe cieszenie się tytułem.

Co więcej, tytuł potrafił się także najzwyczajniej w świecie zawiesić. Ubisoft obiecał, że problem zostanie rozwiązany jeszcze przed premierą gry – i słowa w pewnym sensie dotrzymał. Tyle tylko, że poprawka naprawiająca błąd nie zostanie udostępniona graczom w dniu wprowadzenia Watch Dogs 2 do sprzedaży.

Taki komunikat wyświetlił się graczom, którym udało się dostać tytuł przed oficjalną datą premiery:

"

Odnotowaliśmy problem z funkcją rozgrywki multiplayer, powodujący zacinanie się gry oraz jej okazjonalnie zawieszanie się. Aby go rozwiązać, rozgrywki wieloosobowe nie będą dostępne do momentu, w którym uda nam się ją naprawić. "

Poprawka została już przekazana do Microsoftu i Sony – zanim jednak zostanie udostępniona graczom, musi przejść proces certyfikacji producentów konsol.

Watch Dogs 2 w dniu premiery nie pozwoli więc skorzystać z trybu Bounty, w którym gracz ucieka przez innymi użytkownikami - bądź stara się zdobyć nagrodę za ustrzelenie uciekiniera (chyba, że uda się zhakować samą grę o hakowaniu). Dostępny będzie za to tryb kooperacji – grać będzie można jednak tylko z osobami, które mamy dodane do znajomych.

15 listopada 2016 to data udostępnienia Watch Dogs 2 na konsole Xbox One oraz PlayStation 4. Wyznawcy PC Master Race muszą poczekać z rozpoczęciem grania do 29 listopada 2016 – Ubisoft potrzebuje więcej czasu, żeby należycie zoptymalizować silnik gry.

Jeśli czujecie się rozczarowani brakiem trybu multiplayer bądź koniecznością czekania na pecetową premierę, możecie osłodzić sobie nieco gorycz istnienia sięgając po udostępnioną zupełnie za darmo w ramach prezentu z okazji 30. urodzin developera grę Far Cry 3: Blood Dragon.

Szykujecie się na Watch Dogs 2?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry