"Watchmen": Alan Moore skrytykował serial. Twórca produkcji mu odpowiedział: "Spier*alaj"

25.07.2019 14:25
"Watchmen": Alan Moore skrytykował serial. Twórca produkcji mu odpowiedział: "Spier*alaj" Fot. kadr z wideo/Watchmen Official Trailer #1

Niedawno twórca komiksowego pierwowzoru ponownie skrytykował DC za decyzję o kolejnej adaptacji jego największego dzieła. Moore'owi odpowiedział szef produkcji "Watchmen", Damon Lindelof.

Damon Lindelof postanowił wziąć przykład ze swojego idola i twórcy "Watchmen" Alana Moore'a, gdy odpowiedział na zarzuty artysty słowami: "spier*alaj". Niedawno dowiedzieliśmy się, że "ojciec" pierwowzoru postanowił skrytykować kolejną adaptację swojego dzieła - zdążył już tak zrobić z filmem Zacka Snydera i prequelami wydawanymi przez DC na przestrzeni lat. Lindelof postanowił mu odpowiedzieć.

Twórca serialu Watchmen do twórcy komiksów: Spier*alaj!

Producent przyznał, że nadal uważa Moore'a za geniusza. Wie jednak, że artysta nie chce być w żaden sposób związany z jego serialem, więc Lindelof postanowił po raz kolejny zainspirować się swoim ulubionym twórcą. Mężczyzna stwierdził bowiem, że odpowie Moore'owi w taki sposób, w jaki odpowiedziałby mu sam Alan Moore:

Jeśli ktoś by powiedział Alanowi Moore'owi, że nie mógł czegoś zrobić, to ten odpowiedziałby: "Spier*alaj. I tak to zrobię". Więc budzę w sobie wewnętrznego Alana Moore'a i odpowiadam mu: "Spier*alaj. I tak to zrobię". 

Przeczytaj także

Chociaż w produkcji zobaczymy postaci znane z komiksu, jednak protagonistami są zupełnie nowi bohaterowie. W roli głównej zobaczymy Reginę King, która wciela się w policjantkę Angelę Abar. Kobieta prowadzi podwójne życie i nocą staje się zamaskowaną bohaterką. W obsadzie pojawiają się również Don Johnson, Tim Blake Nelson, Louis Gossett Jr., Adelaide Clemens, Andrew Howard oraz Jeremy Irons. Serial zadebiutuje w październiku 2019 roku. 

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.