Watykan stworzył chrześcijańskie Pokemon GO

Michał Tomaszkiewicz
24.10.2018 16:27
chrzescijanskie Pokemon GO|undefined Fot. materiały prasowe

Pomysł na stworzenie „chrześcijańskich pokemonów” spotkał się podobno z błogosławieństwem udzielonym przez samego papieża Franciszka – Follow JC GO to uduchowiona wersja gry mobilnej, w której zamiast potworków kolekcjonuje się świętych.

Gra Follow JC GO powstała z okazji zbliżających się Światowych Dni Młodzieży, które odbędę się na początku 2019 roku w Panamie.

Gra mobilna, przygotowana przez Fundación Ramón Pané, pozwala iść śladami Jezusa i poznawać (nie łapać) napotykanych świętych –przy czym, żeby dodać kogoś do swojej kolekcji, trzeba odpowiedzieć na kilka związanych z nim pytań.

Postaci dodanych do

Drużyny Ewangelizacyjnej nie można przy tym zostawić samych sobie – trzeba o nie dbać, między innymi wspólnie się modląc. Follow JC GO ma więc uczyć chrześcijańskich zachowań i przyzwyczajać do częstej, codziennej modlitwy.

W „chrześcijańskich pokemonach” walczyć się będzie o pozycję w rankingu – o miano najbardziej świętych i rozmodlonych rywalizować będą poszczególne kraje, drużyny oraz indywidualni gracze.

Chrześcijańskie pokemony wskażą wiernym drogę

Przeczytaj także

Follow JC GO mają za zadanie nie tylko bawić i ewangelizować – gra ma także zbliżać ludzi. Wszystko wskazuje na to, że awatary innych graczy będą widoczne na mapie, można więc będzie wypatrzyć użytkownika chrześcijańskich pokemonów w tłumie.

Aplikacja będzie także wskazywać drogę – bez wychodzenia z gry można włączyć nawigację, która doprowadzi użytkownika do wskazanego obiektu sakralnego.

Do części akcji przeprowadzanych w grze niezbędne będzie posiadanie wewnętrznej waluty – Denarów. Można je zdobyć zbierając z wirtualnej ulicy, otrzymać za oglądanie reklam bądź też dostać za wpłaty na cele charytatywne.

Gra Follow JC GO jest już dostępna w Google Play i na App Store – trzeba się jednak liczyć z tym, że na razie jest dostępna tylko w języku hiszpańskim

 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.