Pogoda
24.10.2018 16:27

Watykan stworzył chrześcijańskie Pokemon GO

Pomysł na stworzenie „chrześcijańskich pokemonów” spotkał się podobno z błogosławieństwem udzielonym przez samego papieża Franciszka – Follow JC GO to uduchowiona wersja gry mobilnej, w której zamiast potworków kolekcjonuje się świętych.

chrzescijanskie Pokemon GO
foto: materiały prasowe

Gra Follow JC GO powstała z okazji zbliżających się Światowych Dni Młodzieży, które odbędę się na początku 2019 roku w Panamie.

Gra mobilna, przygotowana przez Fundación Ramón Pané, pozwala iść śladami Jezusa i poznawać (nie łapać) napotykanych świętych –przy czym, żeby dodać kogoś do swojej kolekcji, trzeba odpowiedzieć na kilka związanych z nim pytań.

Postaci dodanych do pokedeksu Drużyny Ewangelizacyjnej nie można przy tym zostawić samych sobie – trzeba o nie dbać, między innymi wspólnie się modląc. Follow JC GO ma więc uczyć chrześcijańskich zachowań i przyzwyczajać do częstej, codziennej modlitwy.

W „chrześcijańskich pokemonach” walczyć się będzie o pozycję w rankingu – o miano najbardziej świętych i rozmodlonych rywalizować będą poszczególne kraje, drużyny oraz indywidualni gracze.

Chrześcijańskie pokemony wskażą wiernym drogę

Slavic Monsters to Pokemon GO ze słowiańskimi stworkami
Slavic Monsters to Pokemon GO ze słowiańskimi stworkami
Przeczytaj także Slavic Monsters to Pokemon GO ze słowiańskimi stworkami

Follow JC GO mają za zadanie nie tylko bawić i ewangelizować – gra ma także zbliżać ludzi. Wszystko wskazuje na to, że awatary innych graczy będą widoczne na mapie, można więc będzie wypatrzyć użytkownika chrześcijańskich pokemonów w tłumie.

Aplikacja będzie także wskazywać drogę – bez wychodzenia z gry można włączyć nawigację, która doprowadzi użytkownika do wskazanego obiektu sakralnego.

Do części akcji przeprowadzanych w grze niezbędne będzie posiadanie wewnętrznej waluty – Denarów. Można je zdobyć zbierając z wirtualnej ulicy, otrzymać za oglądanie reklam bądź też dostać za wpłaty na cele charytatywne.

Gra Follow JC GO jest już dostępna w Google Play i na App Store – trzeba się jednak liczyć z tym, że na razie jest dostępna tylko w języku hiszpańskim

Zagracie?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry