Pogoda
10.10.2019 11:13

Wczesny dostęp do Strefy Wykluczenia w Chernobylite. Twórcy porównują grafikę z rzeczywistością [WIDEO]

Chernobylite to przygotowywana przez The Farm 51 gra osadzona w Zonie wokół Czarnobyla. Członkowie zespołu na chwilę przed premierą gry we wczesnym dostępie pokazali, jakie rezultaty wizualne przyniosły wycieczki z kamerami do Strefy Wykluczenia.

Chernobylite
foto: materiały prasowe Chernobylite

Polska gra pozyskała duże wsparcie podczas kampanii na Kickstarterze. Pozwoliło to studio The Farm 51 zaszaleć z oprawą audiowizualną. Początkowo planowano tylko fotorealistyczne odtworzenie lokacji z Zony, ostatecznie jednak gracze będą mogli podczas rozgrywki usłyszeć także autentyczne dźwięki nagrane w Czarnobylu.

Historia opowiadana w Chernobylite różni się od tej, jaką znamy z naszego świata. W grze promieniowanie po awarii w elektrowni atomowej zamiast spadać, zaczęło wzrastać. Wszystko z powodu pojawienia się tajemniczego, nieznanego wcześnie pierwiastka, nazwanego czarnobylitem.

Czarnobyl
Czarnobyl
Przeczytaj także Twórcy Chernobylite udostępnili film z Czarnobyla. Pokazują prawdziwą grozę promieniowania

Twórcy obiecują, że w grze Chernobylite Czarnobyl będzie wyglądał jak żywy.

"

Po kilku latach pracy nad jak najdokładniejszym odwzorowaniem czarnobylskiej Strefy Wykluczenia, deweloperzy przygotowali wideo porównujące rzeczywiste lokacje z ich wirtualnymi odpowiednikami. Dzięki temu gracze na własne oczy będą mogli się przekonać, jak najbardziej rozpoznawalne miejsca z rejonu Prypeci i Czarnobyla zostały przeniesione do gry, dzięki fotogrametrii oraz innym zaawansowanym technikom skanowania 3D, wykorzystywanym przez deweloperów w ich autorskiej technologii Reality 51. "

Chernobylite we wczesnym dostępie na Steam i GOG. Film z porównaniem grafiki z rzeczywistymi lokacjami

Dzięki technologii skanowania 3D Strefa Wykluczenia mogła być odwzorowana z dokładnością do każdego źdźbła trawy. Na nowym filmie opublikowanym przez The Farm 51 można zobaczyć, jak owoce pracy studia wyglądają w porównaniu do materiałów nagranych w Zonie.

Polacy postanowili zwiększyć realistyczność gry nie tylko za pomocą dopracowanej grafiki.

"

Dodatkowo, dla osiągnięcia większej autentyczności świata gry, wszystkie dialogi zostały nagrane po rosyjsku, z udziałem aktorów znanych z takich produkcji, jak S.T.A.L.K.E.R. czy Metro. Naturalnie w Chernobylite dostępne będą również napisy w językach angielskim i rosyjskim, a wkrótce po starcie Wczesnego Dostępu także angielskie i ukraińskie głosy oraz napisy w językach francuskim, niemieckim, hiszpańskim, włoskim, polskim, węgierskim i innych. "

The Farm 51 ogłaszając datę startu wczesnego dostępu do Chernobylite – gra będzie dostępna od 16 października 2019 na Steam i GOG – przekazał także dobrą wiadomość dla graczy. Polski tytuł sprzedawany będzie taniej, niż zapowiedziano.

Cena spadła z zapowiadanej kwoty 36 dolarów do 29,99 USD. Polacy zapłacą za możliwość wirtualnego poznawania tajemnic Czarnobyla 99 zł.

Zobacz także: Naukowcy zrobili wódkę ze zboża z Czarnobyla. Chcieli świecić przykładem 

Jak wolelibyście zwiedzić Czarnobyl?

Tagi: Gry