Pogoda
06.05.2019 17:24

We śnie połknął słuchawkę Apple AirPods. Dostał lewatywę, wygrzebał sprzęt z odchodów i uruchomił

Ben Hsu, młody mężczyzna z Tajwanu, zasnął słuchając muzyki na bezprzewodowych słuchawkach Apple AirPods. Gdy się obudził, nie mógł znaleźć jednej z nich – skorzystał z opcji szukania w iPhonie i usłyszał dźwięk dochodzący z wnętrza brzucha.

Apple AirPods
foto: materiały prasowe

Mężczyzna nie od razu zorientował się, że poszukiwana słuchawka znajduje się w jego ciele. Przez kilka minut podążał za głosem, szukając sprzętu w bezpośredniej okolicy i przeczesując raz za razem okolice łóżka.

Gdy w końcu zorientował się, że dźwięk naprowadzający na lokalizację słuchawki znajduje się w jego żołądku, stwierdził, że musiał połknąć ją podczas snu. I z taką wersją wydarzeń udał się do szpitala, gdzie poinformowano go, że sprawa jest bardzo poważna.

Wszystko to z powodu wbudowanego w słuchawkę AirPods akumulatora litowo-jonowego – w przypadku uszkodzenia obudowy i przedostania się elektrolitu do układu pokarmowego konsekwencje mogły być tragiczne.

Lekarze podali mu środki przeczyszczające i ostrzegli, że jeśli słuchawka nie opuści jego ciała naturalnymi kanałami, niezbędny będzie zabieg chirurgiczny.

influcencerka
influcencerka
Przeczytaj także „Mam córkę influencerkę, daj mi iPhone'a za pół ceny”. Nowa moda na Allegro

Połknął AirPodsa, po wydaleniu dalej działał

Ben Hsu zażył środki zgodnie ze wskazówkami lekarzy i do szczęśliwego rozwiązania problemu doszło dzień później, gdy potrzeba dopadła go na stacji kolejowej. Mężczyzna przeszukał swoje odchody i znalazł w nich wyglądającą na całą słuchawkę.

Sprzęt został skrupulatnie wymyty i osuszony, po czym okazało się, że zwiedzanie ludzkiego układu pokarmowego nie zrobiło na słuchawkach zbyt dużego wrażenia.

Hsu poinformował, że wskaźnik naładowania akumulatora wskazywał 41%, a słuchawka w dalszym ciągu emitowała dźwięk.

Zobacz także: >> Słuchawki AirPods wybuchły podczas słuchania muzyki <<

Nie zdradzono, czy mężczyzna zdecydował się dalej używać felernego AirPodsa i czy nie obawia się jego powtórnego połknięcia.

Zdarzyło się połknąć coś, czego nie powinniście?

Tagi: Gadżety Apple