Pogoda
27.01.2016 10:47

WeFuel: mobilna stacja benzynowa

Kończy Ci się paliwo? Powstała aplikacja, która rozwiąże ten problem. WeFuel pozwala przyzwać minicysternę i zatankować w miejscu, które jest wygodne dla kierowcy.

WeFuel: mobilna stacja benzynowa
foto: kadr z wideo

Usługa został na razie uruchomiona w Palo Alto i Menlo Park, miejscowościach położonych w okolicy San Francisco. WeFuel zamierza rozszerzać obszar działania i niewykluczone, że dotrze także do Polski. Start-up zdążył już zdobyć przydomek „Ubera dla paliwa”.

Pomysł stojący za aplikacją jest prosty. Użytkownik wybiera interesujący go rodzaj paliwa, wskazuje sposób, w jaki zamierza uiścić płatność oraz miejsce, w którym chce zatankować. WeFuel obiecuje, że dotrze do wskazanej lokalizacji w mniej niż 30 minut.

Współzałożyciel i szef mobilnej stacji benzynowej przekonuje, że jego pomysł to wprowadzenie do tankowania standardów obowiązujących cywilizowane kraje w XXI wieku.

"

Rozwój technologii zmienił nasze życie na wiele sposobów, jednak wciąż kupujemy paliwo dokładnie tak samo, jak robiliśmy to sto lat temu. Wygodniejszy sposób powinien pojawić się już dawno, jednak stworzenie rozwiązania mogącego zastąpić stacje benzynowe w bezpieczny i skalowalny sposób nie jest prostym wyzwaniem. Nasz pomysł sprawdza się idealnie od samego początku i oferuje najwyższe standardy bezpieczeństwa i obsługi klienta. "

Tankowanie na żądanie to pierwszy z zaplanowanych kroków rozwoju WeFuel. Kolejną nowością będzie wprowadzenie do sprzedaży urządzenia nazwanego „WeFuelDriveo”, które będzie monitorować stan paliwa w samochodzie i w razie potrzeby automatycznie zamawiać wizytę cysterny.

Tankowanie będzie możliwe także pod nieobecność właściciela pojazdu – urządzenie będzie wstanie zapewnić dostęp do baku. WeFuel wspomina także możliwości pozostawienia w samochodzie drobnych spożywczych zakupów.

Co sądzicie o możliwości zamawiania wizyty mobilnej stacji benzynowej?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Duperele