Pogoda
06.08.2020 12:21

Wesela w maseczkach i bez dziadków? Wiceminister o nowych wytycznych

Koronawirus w Polsce nadal się rozprzestrzenia. Ministerstwo zdrowia planuje obostrzenia, które mają na celu ograniczenie liczby zachorowań.

Wesele
foto: shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Statystyki związane z pandemią koronawirusa są nieubłagane. Ze względu na poluzowanie obostrzeń w Polsce padają kolejne rekordy zachorowalności na COVID-19. Jak wskazują wyniki badań, najbardziej zagrożeni są seniorzy. Osoby starsze najgorzej przechodzą chorobę, a odsetek umieralności jest wśród nich najwyższy.

Koronawirus w Polsce. Wesela bez dziadków i w maseczkach

Aby chronić seniorów przed niebezpieczeństwem wiceminister Olga Semieniuk zapowiada zmiany w przepisach dotyczących organizacji wesel. Jak donosi Rzeczpospolita, w programie "Rzecz o polityce" polityk zapowiedziała, że wkrótce pary młode będą musiały świętować najważniejszy dzień w życiu bez udziału swoich babć i dziadków.

Koronawirus
Koronawirus
Przeczytaj także Wracają rygorystyczne obostrzenia. Minister zdrowia ogłosił zmiany w 19 powiatach

W nowych wytycznych poza zakazem zapraszania na uroczystości weselne osób starszych, może znaleźć się także nakaz noszenia maseczek, a także ograniczenie liczby uczestników takich wydarzeń.

Prezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie, dr Łukasz Jankowski zauważa, że wykluczenie seniorów z wesel nie wystarczy. Należy również zakazać kontaktowania się z osobami starszymi uczestnikom imprez rodzinnych na czas kwarantanny. Takie rozwiązanie jest szczególnie trudne biorąc pod uwagę fakt, że seniorzy bardzo często czują się społecznie wykluczeni nawet pomijając kwestie pandemii.

Dzieci wrócą do szkół 1 września
Dzieci wrócą do szkół 1 września
Przeczytaj także MEN zapowiedział powrót dzieci do szkół 1 września
Tagi: koronawirus