Koronawirus: kina studyjne proszą widzów o pomoc. Ruszyła inicjatywa #TęsknoZaKinem

10.04.2020 14:08
Koronawirus: kina studyjne proszą widzów o pomoc. Ruszyła inicjatywa #TęsknoZaKinem Fot. . Andrzej Hulimka/REPORTER

Epidemia koronawirusa wciąż trwa. Rząd wprowadza kolejne zakazy i nakazy, mające na celu spowolnienie rozprzestrzeniania się wirusa. Instytucje kultury pozostaną zamknięte do końca miesiąca. Z tej okazji ruszyła niedawno inicjatywa, mająca na celu wsparcie finansowe kin.

Akcja #TęsknoZaKinem ma na celu zachęcić widzów, aby wsparli swoimi pieniędzmi kina studyjne. Kupując specjalny voucher/otwarty bilet, będziemy mogli wykorzystać go na dowolny seans, gdy kina zostaną już na nowo otwarte. A teraz pomóc placówkom przetrwać najtrudniejsze chwile.

#TęsknoZaKinem – oficjalny komunikat

Przeczytaj także

Jak czytamy w specjalnym komunikacie, opublikowanym w social mediach przez polskiego dystrybutora filmowego, firmę Gutek Film:

Cała branża filmowa odlicza dni do momentu, kiedy świat wróci do normy. Zamknięte kina i przerwane produkcje to ogromny cios dla polskiej kinematografii, a decyzja o zamknięciu instytucji kultury najbardziej uderza w kina studyjne (ponad 230 kin w Polsce, z czego 1/3 to kina prywatne).

Zakup vouchera ma pomóc poszczególnym placówkom przetrwać najgorsze chwile, gdy nie działa regularny biznes i obiekty stoją zamknięte.

Przeczytaj także

#TęsknoZaKinem – które placówki w szczególności potrzebują pomocy?

W specjalnym poście, umieszczonym na portalu społecznościowym Facebook, znajdziemy linki do poszczególnych kin, które już uruchomiły Otwarty Bilet, prosząc w ten sposób o pomoc. 

Pełną listę znajdziecie w poście poniżej:

Czytaj także: Kina w Chinach znów zamknięte. Władze szykują się na drugą falę epidemii koronawirusa? 

 

Michał Kaczoń Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.