Pogoda
10.04.2020 14:08

Koronawirus: kina studyjne proszą widzów o pomoc. Ruszyła inicjatywa #TęsknoZaKinem

Epidemia koronawirusa wciąż trwa. Rząd wprowadza kolejne zakazy i nakazy, mające na celu spowolnienie rozprzestrzeniania się wirusa. Instytucje kultury pozostaną zamknięte do końca miesiąca. Z tej okazji ruszyła niedawno inicjatywa, mająca na celu wsparcie finansowe kin.

Koronawirus: kina studyjne proszą widzów o pomoc. Ruszyła inicjatywa #TęsknoZaKinem
fot. Andrzej Hulimka/REPORTER

Akcja #TęsknoZaKinem ma na celu zachęcić widzów, aby wsparli swoimi pieniędzmi kina studyjne. Kupując specjalny voucher/otwarty bilet, będziemy mogli wykorzystać go na dowolny seans, gdy kina zostaną już na nowo otwarte. A teraz pomóc placówkom przetrwać najtrudniejsze chwile.

#TęsknoZaKinem – oficjalny komunikat

Mateusz Morawiecki i Łukasz Szumowski
Mateusz Morawiecki i Łukasz Szumowski
Przeczytaj także Rząd poinformował o ograniczeniach na Wielkanoc. Obowiązkowe zakrywanie twarzy poza domem

Jak czytamy w specjalnym komunikacie, opublikowanym w social mediach przez polskiego dystrybutora filmowego, firmę Gutek Film:

"

Cała branża filmowa odlicza dni do momentu, kiedy świat wróci do normy. Zamknięte kina i przerwane produkcje to ogromny cios dla polskiej kinematografii, a decyzja o zamknięciu instytucji kultury najbardziej uderza w kina studyjne (ponad 230 kin w Polsce, z czego 1/3 to kina prywatne). "

Zakup vouchera ma pomóc poszczególnym placówkom przetrwać najgorsze chwile, gdy nie działa regularny biznes i obiekty stoją zamknięte.

Festiwal Pol’and’Rock
Festiwal Pol’and’Rock
Przeczytaj także Rząd bezterminowo przedłużył zakaz imprez masowych. Spytaliśmy WOŚP, czy Festiwal Pol’and’Rock się odbędzie

#TęsknoZaKinem – które placówki w szczególności potrzebują pomocy?

W specjalnym poście, umieszczonym na portalu społecznościowym Facebook, znajdziemy linki do poszczególnych kin, które już uruchomiły Otwarty Bilet, prosząc w ten sposób o pomoc. 

Pełną listę znajdziecie w poście poniżej:

Czytaj także: Kina w Chinach znów zamknięte. Władze szykują się na drugą falę epidemii koronawirusa? 

Czy zdecydujesz się kupić otwarty bilet do kina studyjnego?

Tagi: Film kino koronawirus