Weterynarze uratowali mu psa. W podziękowaniu wykupił im za 6 mln dolarów reklamę na Super Bowl

30.01.2020 14:59
Weterynarze uratowali mu psa. W podziękowaniu wykupił im za 6 mln dolarów reklamę na Super Bowl Fot. kadr z wideo YouTube/ uwmadison

Scout, pies rasy golden retriever, usłyszał w 2019 roku wyrok śmierci. Z powodu guza w sercu specjaliści dawali mu tylko miesiąc życia. Dzięki radioterapii i chemioterapii nowotwór udało się usunąć i pies cieszy się dziś znakomitym zdrowiem.

Scout to nieoficjalna maskotka Weathertech, przedsiębiorstwa produkującego akcesoria samochodowe i domowe oraz produkty do pielęgnacji zwierząt. Gdy pies zaczął wykazywać niepokojące objawy i zemdlał bez powodu w domu, został zabrany na badania do kliniki weterynaryjnej.

Okazało się, że życie psa jest poważnie zagrożone ze względu na wykrytego złośliwego guza w sercu. Specjaliści dawali mu tylko 1% szans na przeżycie.

Przeczytaj także

Właściciel psa i jednocześnie właściciel przedsiębiorstwa nie chciał pogodzić się z perspektywą utraty przyjaciela i zgłosił się o pomoc do University of Wisconsin School of Veterinary Medicine. Pracujący tam weterynarze przeprowadzili leczenie z wykorzystanie chemio- i radioterapii.

Z wdzięczności za wyleczenie psa kupił klinice weterynaryjnej reklamę na Super Bowl

Działania specjalistów z przyniosły upragnione skutki. Już po miesiącu guz zmniejszył się o 78%, by po kilku dalszych zniknąć bez śladu.

David Vail, profesor z UW School of Veterinary Medicine, nie krył powodów do dumy:

Scout jest swego rodzaju idealnym pacjentem, ponieważ bardzo dobrze tolerował różne rodzaje terapii. Jego nowotwór dobrze zareagował na leczenie, a my byliśmy w stanie utrzymać jego jakość życia na bardzo wysokim poziomie.

Dziś pies jest w bardzo dobrej formie, co można zobaczyć oglądając krótki spot, który zostanie wyemitowany podczas Super Bowl.

Reklama zachęca do przekazywania datków na rzeczy kliniki. Prowadzone w niej badania pozwolą walczyć z rakiem nie tyko u zwierząt, lecz także u ludzi.

Zobacz także: Jason Momoa reklamuje kredyty hipoteczne kąpiąc się w wannie [WIDEO] 

 

Michał Tomaszkiewicz
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.