Weź udział w nagraniu w studiu The Grand Tour

Dorota Iglikowska
03.06.2016 09:56
Weź udział w nagraniu w studiu The Grand Tour Fot. materiały prasowe

Trzech szczęściarzy z całego świata wygra parę biletów, a do tego podróż oraz zakwaterowanie – wszystko to w ramach nagrywania pierwszego odcinka w studiu w Johannesburgu.

Pierwsze nagranie w studiu debiutanckiego odcinka nowej serii The Grand Tour z Jeremym Clarksonem, Richardem Hammondem i Jamesem May’em będzie miał miejsce w Johannesburgu, w Południowej Afryce w lipcu 2016. Całość zostanie nagrana w ogromnym studiu, w którym gościć będą widzowie z całego świata.

W celu uczczenia tego wiekopomnego momentu, Amazon postanowił dać szansę ludziom z całego świata na wygranie jednej z trzech par biletów. Amerykańskie przedsiębiorstwo pokrywa także koszty biletów oraz zakwaterowania. Jedyne co trzeba zrobić, to wysłać na Twittera zdjęcie lub wideo nietypowego miejsca, w którym rozbiliście namiot, używając hasztaga #TheGrandTourJoburg. Macie na to czas (od 2 czerwca 2016) do 8 czerwca 2016 – wtedy zostanie wyłonionych 10 najlepszych propozycji. Następnie finalistów wybierze trójka prezenterów.

O samym pomyśle wspomniał Jay Marine, wicedyrektor Amazon Video Europe:

Podoba nam się to, że Jeremy Richard i James nagrywają The Grand Tour w objazdowym studiu, dzięki czemu będą w stanie dotrzeć do fanów na całym świecie. Zważywszy na popularność trójki dziennikarzy Johannesburg jest fantastycznym miejscem do rozpoczęcia nowego show w tym formacie. Jesteśmy podekscytowani możliwością zaoferowania fanom z całego świata szansy uczestnictwa w pierwszym nagraniu w studiu na żywo motoryzacyjnego show The Grand Tour.

Nowy program ma zadebiutować na Amazon Prime jesienią 2016 roku. Zanim jednak The Grand Tour przybrał obecnych kształtów, minęło sporo czasu. Nie lada problemem okazało się dla trójki prezenterów wymyślenie nowej nazwy. Ba, sytuację skomplikowały różne ograniczenia prawne, zabraniające wykorzystanie słów Top, Gear lub jakichkolwiek fraz nawiązujących do produkcji BBC.

Po kwietniowej burzy mózgów odrzucone zostały takie propozycje jak „Auto mate (s)”, „Tripod” i „The Clarkson, Hammond and May Car Show on Amazon”. Wszystko po to, by finalnie mogły ustąpić miejsca nowej nazwie.

Stara ekipa Top Gear będzie z pewnością o widzów konkurować ze sztandarowym programem motoryzacyjnym BBC. Jeden z internautów po premierze pierwszego odcinka 23. serii, która miała miejsce 29 maja 2016 roku, przygotował wideo, spekulując jak na nowe show zareagowali Jeremy Clarkson, Richard Hammond i James May:

Nowe Top Gear przygotowuje obecnie szóstka prezenterów, która została ogłoszona w lutym 2016. Zmieniono między innymi układ toru oraz samochód za rozsądną cenę.

Weźmiecie udział w konkursie?

Dorota Iglikowska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.