Pogoda
21.01.2019 11:14

WhatsApp kasuje wiadomości z telefonów, pokazuje też historię konwersacji obcym ludziom

Błędy w komunikatorze WhatsApp sprawiły, że jego użytkownicy nie znają dnia ani godziny – jak się okazało, starsze wiadomości są przed aplikację usuwane z telefonu w losowy sposób, a po zainstalowaniu programu na nowym smartfonie można czasem zobaczyć cudzą historię konwersacji.

WhatsApp kasuje wiadomości z telefonów, pokazuje też historię konwersacji obcym ludziom
foto: materiały prasowe

WhatsApp poinformował, że wie o obu błędach i pracuje, żeby je rozwiązać. Zanim odpowiednie łątki nie trafią jednak do użytkowników, korzystanie z komunikatora będzie obarczone dość ciekawym ryzykiem.

Sporo użytkowników aplikacji z całego świata raportuje w internecie ten sam problem – z historii prowadzonych przez nich konwersacji znikają wpisy. Reguły rządzącej tym błędem nie udało się ustalić – u niektórych w niebyt wysyłane są najstarsze rozmowy, u innych z historii znikają zupełnie nowe wiadomości.

Z publikowanych w sieci wiadomości wynika, że problem dla niektórych okazał się być naprawdę dotkliwy – zniknęły rozmowy, w których przekazywane były istotne informacje. WhatsApp uspokaja, że wie o błędzie i ma go już na celownikach swoich programistów.

"

Wiemy o błędzie i pracujemy nad poprawką dla osób, które doświadczyły tego problemu. "

Nie wiadomo jeszcze, czy wykasowane rozmowy da się przywrócić.

WhatsApp pokazuje cudze rozmowy nowym użytkownikom

Kasowanie wiadomości to nie jedyny problem wykryty w WhatsApp – okazało się bowiem, że aplikacja nie usuwa historii konwersacji, gdy powinna to robić.

Błąd pojawia się, gdy nowy użytkownik zaloguje się do komunikatora na telefonie z numerem, który był już kiedyś zarejestrowany w aplikacji (numery, które wracają do puli operatorów, zgodnie z prawem po odpowiedniej karencji mogą trafić ponownie do sprzedaży).

W takim przypadku w WhatsApp pokazuje się historia rozmów, które były prowadzone przez poprzedniego właściciela numeru. Tym błędem także mają zająć się programiści komunikatora.

Jak wolicie rozmawiać z ludźmi?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile