Pogoda
03.04.2019 15:37

WhatsApp pozwoli Ci blokować nieznajomych. Nowa funkcja komunikatora

WhatsApp wprowadza kolejną funkcję mającą dać złudzenie prywatności. Tym razem umożliwiać będzie zablokowanie dodawania do grup przez nieznajomych.

whatsap
foto: shutterstock

Kolejny dzień to kolejne, nowe funkcje WhatsAppa. Facebook wyposaża komunikator w coraz to nowe narzędzia Mające usprawnić korzystanie z niego, pomóc w walce z fake newsami czy, tak jak w tym wypadku, poprawiać prywatność użytkowników. WhatsApp po nowej aktualizacji pozwalać ma na blokowanie przed dodawaniem do grupowych czatów przez nieznajomych.

whatsapp
whatsapp
Przeczytaj także Facebook będzie czytał twoje wiadomości i sprawdzał, czy nie rozpowszechniasz fake newsów

WhatsApp w obronie prywatności użytkowników

Ciekawe są ostatnie działania WhatsAppa. Najpierw, przez lukę bezpieczeństwa w aplikacji wyciekły historie czatów użytkowników, teraz, zapewniając o tym, jak ważna jest dla niego nasza prywatność, udostępnia narzędzie, mające ją chronić. W najnowszej wersji aplikacji wybierać będziemy kto będzie mógł dodać nas do grupowych czatów. Dostępne będą trzy opcje:

  • Nikt
  • Tylko znajomi
  • Wszyscy

Tak czy inaczej, nowa funkcjonalność to krok w dobrą stronę. Spamerskie konwersacje są bowiem problemem niemałej części użytkowników.

Dobrze, że Facebook wprowadza nowe funkcje, mające poprawić komfort korzystania z aplikacji. Szkoda jednak, że w tym samym czasie zdaje się ciągle nie dbać o nasze dane. 

Jak wolicie rozmawiać z ludźmi?

Marcin Czajkowski