Whoppyr to specjalna propozycja Burger Kinga dla mieszkańców Poznania. Jest z pyr

18.02.2020 15:11
rynek Starego Miasta w Poznaniu|undefined Fot. Shutterstock

Burger King zachęca mieszkańców Poznania do skosztowania lokalnego specjału pod postacią kanapki Whoppyr. Jak sama nazwa wskazuje, w środku znajdzie się sporo ziemniaków pod postacią frytek.

Z czego słynie w Polsce Poznań? Jeśli pomyśleliście, że z pyr i ze skąpstwa, to właśnie powieliliście niesprawiedliwe stereotypy. Poznań, jak przekonuje Burger King, znany jest w naszym kraju z powodu lokalnej kuchni.

Z tego powodu sieć wprowadziła do sprzedaży Whoppyra, którego można będzie kupić tylko w Poznaniu. W jego skład, jak sama nazwa wskazuje, wchodzą pyry, a cena została symbolicznie obniżona w ukłonie do poznańskiej oszczędności.

Przeczytaj także

Burger King poinformował, żeby Whoppyr to pierwszy dostępny w Polsce burger sieci inspirowany lokalną tradycją. Jak smakuje Poznań?

Whoppyr – lokalny poznański smak od Burger Kinga. Zrobiony z ziemniaków

Nowa propozycja będzie dostępna przez ograniczony czas, do 2 marca 2020 roku. Whoppyr kupić można tylko w Poznaniu, o czym z ochotą przypomina sieć restauracji.

Między bułkami jedzący znajdą „złociste frytki z pyr”. Nie oznacza to jednak, że jest to danie wegańskie albo wegetariańskie: Whoppyr w dalszym ciągu zawiera kotlet z mięsa.

Pyry kojarzą się z Poznaniem tak samo, jak rogale marcińskie, gwara, poznańska zaradność, pracowitość, charakterystyczne kamieniczki na Starym Mieście czy nowoczesna Malta. Wyjątkową, opartą na przynależności regionalnej, tożsamość gości restauracji Burger King w Poznaniu, zdecydowaliśmy docenić specjalnie przygotowanym burgerem Whoppyr.

Lokalny burger został wyceniony o 1 grosz taniej, niż tradycyjny Whopper. Mała oszczędność, ale zawsze oszczędność.

Zobacz także: Bobby Burger wprowadza wegańskie substytuty mięsa. Ale tak naprawdę 

 

Michał Tomaszkiewicz|undefined
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.