Pogoda
03.08.2018 14:18

Wiadomo, kiedy 10 polskich czołgów pojawi się w „World of Tanks”. Do jednej z map muzykę nagrał Żywiołak

Wargaming poinformowało, kiedy w grze „World of Tanks” na PC pojawią się polskie czołgi. W związku z tym przygotowano dużo atrakcji i ciekawych inicjatyw dla rodzimych odbiorców.

World of Tanks
foto: materiały prasowe

Planowana premiera dodania polskiej linii czołgów do „World of Tanks” to 29 sierpnia 2018 roku. Tego dnia, wraz z darmową aktualizacją gry zostanie dodanych 10 polskich maszyn. Na pierwszych czterech pierwszych poziomach dostępne będą to lekkie czołgi 4TP, 7TP, 10TP i 14TP. Później pojawią się czołgi średnie, takie jak 25 TP KSUST II oraz dwie maszyny zaprojektowane przez uznanego inżyniera polskiego Edmunda Habicha – 40TP i 45TP. Na najwyższych poziomach pojawią się najcięższe jednostki - 53TP Markowskiego, 50 TP Tyszkiewicza i 60TP Lewandowskiego.

Wraz z polskimi czołgami do gry zostanie dodana mapa „Studzianki”. Została zainspirowana największą bitwą pancerną, która miała miejsce w Polsce podczas II Wojny Światowej. Aby podkreślić jej unikatowy, lokalny charakter, Wargaming nawiązał współpracę z zespołem muzycznym Żywiołak.  Kapela nagrała swoją wersję słynnego utworu ludowego „W moim ogródecku”, który został uzupełniony o symfoniczne brzmienie. Finalną wersję będzie można usłyszeć w grze za każdym razem podczas wchodzenia do bitwy na mapie „Studzianki”.

World of Tanks z muzyką Żywiołaka

Na temat współpracy z Wargaming wypowiedział się Kamil Strzyżewski, jeden z członków zespołu Żywiołak:

"

Współpraca z Wargaming nad ścieżką dźwiękową do World of Tanks jest dla nas ekscytującym doświadczeniem. Gry wideo są istotnym elementem współczesnej kultury, a World of Tanks to jeden z najciekawszych przedstawicieli gier online. Dla części z nas, jako fanów wirtualnej rozrywki, jest to swego rodzaju osobiste doświadczenie. "

W sierpniu polscy gracze mogą liczyć też na specjalne atrakcje. Każdy Polak grający w „World of Tanks” otrzyma 3 dni konta premium, a ci którzy nie grali dłuższy czas, będą mieli możliwość zdobycia aż do 15 dni konta premium za codzienną grę. Wszyscy zainteresowani testowaniem polskich czołgów już od dziś mogą to zrobić za pośrednictwem serwera testowego i specjalnej wersji gry. Ponadto, do przedsprzedaży trafił polski czołg premium 8. poziomu 50TP prototyp.

Kamil Kacperski