Wiedźmin 3: Dziki gon bije rekordy popularności na Steamie. Efekt premiery serialu Netfliksa

Michał Tomaszkiewicz
24.12.2019 11:29
Wiedźmin 3|undefined Fot. materiały prasowe CD Projekt RED

„Wiedźmin” Netfliksa można oficjalnie uznać za wielki sukces. Widzowie są zachwyceni, krytycy nieco mniej, a Geralt cieszy się znów ogromną popularnością. Widać to po sprzedaży książek oraz gier.

Twórczość Andrzeja Sapkowskiego okazała się być bardzo wdzięcznym obiektem do adaptacji w świecie gier oraz seriali. To dzięki Wiedźminowi 3 studio CD Projekt RED stało się światowym tuzem, uwielbianym przez graczy z całego globu.

Premiera „Wiedźmina” Netfliksa na nowo rozpaliła zainteresowanie przygodami Geralta z Rivii. Powieści Sapkowskiego trafiły na listę najlepiej sprzedających się książek na Amazonie.

Przeczytaj także

Drugie życie zyskały także gry. Wiedźmin 3: Dziki gon awansował do ścisłej czołówki najbardziej popularnych gier, bijąc na głowę sporą część nowych i gorących produkcji.

Wiedźmin 3 na liście najpopularniejszych gier na Steamie

Valve prowadzi szczegółowe statystyki dotyczące korzystania z gier zakupionych za pośrednictwem platformy Steam. Producent publikuje między innymi ranking pokazujący, jak wiele osób gra jednocześnie w poszczególne tytuły.

„Wiedźmin” Netfliksa sprawił, że gracze zatęsknili za towarzystwem Geralta lub postanowili rzucić się w jego objęcia, kupując sobie polską produkcję. W rezultacie Dziki gon był uruchomiony jednocześnie na 48 000 komputerów PC, co dało grze wysoką, 15. pozycję na liście najpopularniejszych gier.

Wcześniej polska superprodukcja mogła pochwalić się takim wyczynem po premierze ostatniego dodatku, nazwanego Krew i wino.

Wiedźmin 3 sprzedał się w ponad 30 mln egzemplarzy na całym świecie. Z szacunków analityków wynika, że na konsolach PlayStation 4 i Xbox One oraz komputerach PC Dziki gon został w grudniu 2019 roku uruchomiony ponad milion razy.

Zobacz także: Henry Cavill w Wiedźminie 3 jako Geralt. Jest też serialowa Yennefer 

 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.