Pogoda
04.04.2019 16:26

Wiedźmin 3 krótszy o 10 godzin, dodatki straciły połowę zawartości

CD Projekt RED jest zajęty pracami nad Cyberpunkiem 2077, twórcy wrócili jednak na chwilę do Dzikiego Gonu – okazało się, że dodatki zostały obcięte o połowę, a i podstawowa gra została odchudzona o 10 godzin rozgrywki.

Wiedźmin 3
foto: materiały prasowe

Wiedźmin 3: Dziki Gon to dla wielu najlepsza gra, w jaką przyszło im grać. Rozbudowany świat, dojrzała fabuła i mnóstwo zadań pobocznych do wykonania sprawiają, że na przejście tytułu trzeba poświęcić kilkadziesiąt godzin.

Jeśli doliczyć czas niezbędny do cieszenie się dodatkami - Wiedźmin 3: Dziki Gon - Krew i Wino i Wiedźmin 3: Dziki Gon - Serca z Kamienia – to na przeżycie przygód Geralta poświęcić trzeba minimum 75 godzin. Przejście wszystkiego, co się da – czyli także misji pobocznych – to spędzenie przed ekranem 195 godzin.

Jak się okazało, wynik ten mógł być nawet bardziej imponujący. CD Projekt Red przyznał bowiem w wywiadzie, że początkowo historia pokazana w Wiedźminie 3 miała być dłuższa o dobre 10 godzin, a dodatki ucięto w jeszcze bardziej bestialski sposób.

Cyberpunk 2077
Cyberpunk 2077
Przeczytaj także CDP o pracach nad Cyberpunkiem 2077: „staramy się przewidzieć najgłupsze rzeczy, jakie zrobią gracze”

Wiedźmin 3 jest 10 godzin krótszy, niż planował CD Projekt RED

Najwięcej w wyniku skracania fabuły ucierpiały Wyspy Skellige – to właśnie z nich zniknęło najwięcej zawartości, jako że zmniejszono je o 1/3, a planowane tam sceny fabularne zostały przeniesione w inne miejsca świata.

CPD zdradziło, że to właśnie z powodu obcięcia treści w niektórych miejscach na świecie rozlokowano ukryte skarby – są one swoistą nagrodą dla graczy, którzy zapuścili się w rejony, w których nie zaplanowano żadnych wydarzeń.

Twórcy zdradzili tez, że dodatki Krew i Wino oraz Serca z Kamienia straciły połowę zawartości – CDP miało w pewnym momencie zorientować się, że zamiast rozszerzenia wychodzi im pełna gra, postanowili więc podejść do sprawy mniej ambitnie.

Zobacz także: >> CD Projekt RED oficjalnie potwierdził – będzie nowy Wiedźmin <<

Czy znaczy to, że kiedyś w przyszłości doczekamy się wersji reżyserskiej/rozszerzonej Wiedźmina 3 i dodatków – nie wiadomo. Ale można mieć nadzieję.

Zagralibyście w wersje reżyserskie/rozszerzone Wiedźmina 3 i dodatków?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry Wiedźmin