Wiedźmin 3 najlepszą grą wszech czasów

Michał Tomaszkiewicz
22.07.2016 08:58
Wiedźmin 3 najlepszą grą wszech czasów Fot. materiały prasowe

To już oficjalne – polska mega produkcja zakasowała całą konkurencję i zawładnęła sercami graczy na całym świecie. Wiedźmin 3: Dziki Gon znalazł się na pierwszym miejscu rankingu Metacritic, agregującego recenzje i opinie z całego internetu.

Dzieło CD Projekt RED osiągnęło średnią 9,3 punktu na 10 możliwych i wyprzedziło wszystkie wydane do tej pory gry komputerowe, łącznie z tytułami, które zdołały wcześniej zapisać się do historii.

Polska gra okazała się być lepsza niż Portal (który jednak depcze Wiedźminowi po piętach), Counter–Strike, Deus Ex, Half-Life 2 czy Fallout 2. Każda gra na PC, którą kiedykolwiek kochaliście, okazała się być gorsza od 3. części przygód Geralta z Rivii.

Gdy spojrzy się na listę najlepszych gier, można w ścisłej czołówce znaleźć drugą ciekawostkę. Sprawdźcie, jaki tytuł znalazł się na miejscu 13.

foto: zrzut ekranu Fot. foto: zrzut ekranu

W ścisłej czołówce plasuje się także ostatni z zapowiedzianych dodatków do gry – Krew i Wino, ze średnim wynikiem 9,1 punktu. Podobnym osiągnięciem i uznaniem dodatku może pochwalić się tylko legendarny Half-Life 2.

Warto także zauważyć, że gry okupujące najwyższe miejsca na liście powstały dobre kilka lat temu – Wiedźmin 3: Dziki Gon jest pierwszym tytułem 2009 roku, któremu udało się znaleźć tak wysoko w zestawieniu. Dla porównania – najlepsza inna nowa gra, pokazany w 2015 roku 3. epizod Life is Strange, zajmuje… 32 pozycję.

Popularność Wiedźmina 3 objawia się nie tylko wysokimi ocenami recenzentów – jak zdradził CD Projekt RED, łącznie sprzedało się już około 10 mln kopii gry.

Twórcy gry zapowiedzieli co prawda, że dodatek Krew i Wino będzie ostatnią szansą na wcielenie się w Białego Wilka, jednak nie oznacza to, że gracze zostaną pozostawieni w smutku. CDP RED tworzy właśnie karciankę GWINT – rozwinięcie mini-gry znanej z Wiedźmina 3. Można będzie w nią zagrać zupełnie za darmo z żywymi przeciwnikami – producent liczy, że tytułem zainteresują się organizacje e-sportowe.

A Wy jak oceniacie Wiedźmina 3?

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.