Pogoda
13.02.2020 11:31

Wiedźmin 3 w nowej wersji. Główną bohaterką została Ciri

Geralt z Rivii po historii pokazanej w Dzikim Gonie przeszedł na emeryturę, do gry CD Projekt RED można więc powrócić wcielając się w Ciri i wykorzystując podczas rozgrywki jej umiejętności. 

Ciri w Wiedźminie 3
foto: materiały prasowe ProCiri

„Wiedźmin” Netfliksa rozbudził apetyty na obcowanie z Geraltem i innymi bohaterami sagi Andrzeja Sapkowskiego. Książki wyprzedały się w USA na pniu, a i po Dziki Gon zaczęło sięgać więcej osób, niż grało w polską superprodukcję bezpośrednio po jej premierze.

Najsłynniejszy Polak na świecie nie jest jedyną gwiazdą wiedźmińskiej historii. Fani bardzo ciepło przyjęli Ciri, która szybko stała się ich ulubienicą.

Wiedźmin Geralt
Wiedźmin Geralt
Przeczytaj także „Tygodnik Powszechny”: Geralt najsłynniejszym Polakiem na świecie. Co z papieżem Polakiem?

Lwiątko z Cintry dostało więc szansę na stanie się głównym bohaterem Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu, a gracze mogą korzystać z jej specjalnych umiejętności podczas podróży przez niebezpieczny Kontynent.

Ciri jako główna postać w Wiedźminie 3. Teraz to zupełnie nowa gra

Możliwość pokierowania krokami Ciri była już w oryginalnej wersji gry, dotyczyła jednak tylko kilku wybranych misji pobocznych. Dzięki pracy modderów Lwiątko może stać się główną bohaterką i przeżyć całą utkaną przez CD Projekt RED fabułę.

Przeróbka nie ograniczyła się do zmiany wyglądu postaci – poprawki wprowadzono także w mechanice rozgrywki, dostosowując je do umiejętności Ciri, w tym używanie magii.

Mod ProCiri można pobrać z witryny NexusMods. Skorzystać z niego mogą tylko gracze uruchamiający Wiedźmina 3 na komputerach PC.

Zobacz także: "Wiedźmin" - twórczyni serialu zdradziła największe odstępstwa od książek Sapkowskiego 

Zagracie?

Tagi: Newsy