Wiedźmin 3 z fanowskim remasterem. Dostał oszałamiającą grafikę

Michał Tomaszkiewicz
18.07.2019 12:35
Wiedźmin 3 z fanowskim remasterem. Dostał oszałamiającą grafikę Fot. materiały prasowe The Witcher 3 HD Reworked Project

Wiedźmin 3: Dziki Gon jeszcze nigdy nie wyglądał tak dobrze. W nowej wersji moda HD Reworked Project poprawiono ponad 1000 tekstur, co w praktyce sprawia, że po zainstalowaniu modyfikacji dostajemy remaster gry CD Projekt RED.

The Witcher 3 HD Reworked Project to dzieło modera przedstawiającego się jako Halk Hogan PL. To już dziesiąta wersja modyfikacji, nad którą pracuje od 2015 roku, niemal od chwili premiery polskiego przeboju.

Celem autora jest poprawienie grafiki Wiedźmina 3 przez przerobienie modeli i ich tekstur przy zachowaniu stylu artystycznego z oryginału.

Przeczytaj także

Ulepszony Wiedźmin 3 ma przy tym nie wymagać rażąco mocniejszego sprzętu do działania. Halk Hogan PL zapewnia, że jego mod został zoptymalizowany pod kątem jak najmniejszego zapotrzebowania na pamięć.

Efekty jego pracy można zobaczyć na filmie. Różnice są widoczne na pierwszy rzut oka i robią ogromne wrażenie.

The Witcher 3 HD Reworked Project – fanowski remaster Wiedźmina 3

W The Witcher 3 HD Reworked 10.0 Project Halk Hogan PL skoncentrował się na podmianie tekstur otoczenia oraz postaci niezależnych. Dzięki temu świat przedstawiony wygląda znacznie bardziej widowiskowo.

Mod można pobrać za darmo ze strony projektu. The Witcher 3 HD Reworked 10.0 Project został podzielony na dwa instalatory, każdy z nich ma ponad 2 GB objętości. Do działania niezbędny jest oczywiście oryginalny Wiedźmin 3. 

Twórca przygotował także zrzuty ekranu porównujące wygląd gry bez i z modem, a także poglądowe filmiki.

wiedzmin_3_hd_rework_project_02 Fot. foto: materiały prasowe The Witcher 3 HD Reworked 10.0 Project

Stworzenie moda wymagało włożenia ogromnej pracy. Jeśli chcielibyście odwdzięczyć się Halkowi Hoganowi PL, możecie wesprzeć go na Patronite.

Zobacz także:  Nowy mod do Wiedźmina 3 znacznie zwiększa poziom trudności. Teraz to gra dla zawodowców

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.