Pogoda
21.02.2020 11:27

Wiedźmin 3 zarobił krocie na Steamie. CD Projekt RED dziękuje graczom

Wiedźmin 3: Dziki Gon jak na liczącego sobie już prawie 5 lat staruszka trzyma się bardzo dobrze, a wigoru mogą mu pozazdrościć nowsze tytuły. W nieco ponad rok przychód ze sprzedaży gry na Steam wyniósł 50 mln dolarów, dzięki czemu umowa z Valve stanie się dla CDP bardziej lukratywna.

wiedźmin w garniturze z drinkiem w ręku
foto: materiały prasowe CD Projekt

Wiedźmin 3 ciągle zauracza świat. Po części jest to efekt premiery serialu Netfliksa, po części wynik zaprezentowania gry w wersji na konsolę Nintendo Switch.

Rezultat jest spektakularny: w USA gra odnotowała wzrost sprzedaży rok do roku o 554%, podobnie jak książki Andrzeja Sapkowskiego.

Geralt w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon
Geralt w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon
Przeczytaj także Wiedźmin 3 zanotował wzrost sprzedaży o 554%. Efekt serialu Netfliksa

Dobra passa CD Projekt RED trwa nadal. Spółka pochwaliła się właśnie inwestorom, że przychody ze sprzedaży Dzikiego Gonu na platformie Steam liczone od października 2018 roku przekroczyły 50 mln dolarów. Polskie studio otrzymało w związku z tym lepsze warunki współpracy ze sklepem.

Wiedźmin 3 na Steam przyniósł w ciągu roku 50 mln dolarów. Dzięki temu CD Projekt RED będzie zarabiać więcej

50 mln dolarów to według aktualnego kursu nieco ponad 198 mln zł. To jednak nie kwota fakt zarobienia takich pieniędzy przez grę jest ważny, tylko przekroczenie wymaganego przez Steam progu, po którym twórcy gry zaczynają zarabiać więcej na swoim tytule.

Sklepy z oprogramowaniem zwykły bowiem pobierać około 30% prowizji od każdej sprzedaży. Oznacza to, że w przypadku Wiedźmina 3 na Steamie na konta CDP trafiło tak naprawdę 35 mln dolarów, resztę zachowała dla siebie platforma. Z tych pieniędzy finansowana jest infrastruktura informatyczna i pracownicy Valve.

Przekroczenie 50 mln dolarów przychodu oznacza, że CD Projekt RED będzie teraz otrzymywał 80% pieniędzy z każdej sprzedanej kopii Wiedźmina 3 na Steamie. Przy takiej skali zainteresowania może to oznaczać zarobienie kilku dodatkowych milionów złotych.

CDPR zachęca, żeby kupować jego gry, w tym nadchodzącego Cyberpunka 2077, na GOG-u. W ten sposób całość wpłaconych pieniędzy trafi do Polaków.

Zobacz także: Cyberpunk 2077 w przedsprzedaży. Ceny, data premiery, zawartość pudełek 

A wy rzuciliście już grosz wiedźminowi?

Tagi: Newsy