Wiedźmin: Edycja Rozszerzona za darmo na GOG-u. Jak ją zdobyć?

Michał Tomaszkiewicz
23.01.2018 13:17
Wiedźmin: Edycja Rozszerzona za darmo na GOG-u. Jak ją zdobyć? Fot. materiały prasowe

Promocja idealna nie istnie... To jest genialne – zgarniasz na GOG-u wiedźminską grę za darmo i w ramach nagrody możesz odebrać również za darmo edycję rozszerzoną pierwszego Wiedźmina.

Nigdy jeszcze tak wielu nie zawdzięczało tak wiele jednemu. Wiedźmin – a właściwie rozwinięcie w grze historii znanych z kart powieści – stał się polskim ambasadorem na całym świecie, a CD Projekt RED cieszy się renomą jednego z najlepszych deweloperów na świecie.

Wiedźmin 3 przez wielu uznawany jest za najlepszą grę w historii – zanim jednak Redzi wzbili się na prawdziwe wyżyny, światło dzienne ujrzał pierwszy Wiedźmin. Gdyby przygody Geralta nie zauroczyły graczy, nie byłoby polskiego snu o potędze w branży gier.

Pierwsza gra wchodząca w skład sagi jest więc prawdziwe bezcenna – i jako kawał dobrej rozrywki, i jako kamień milowy wyznaczający nową erę dla polskich twórców gier. Jeśli jeszcze nie mieliście z grą do czynienia, powinniście czuć się zawstydzeni.

Na Wasze szczęście – GOG przygotował okazję, dzięki której możecie zanurzyć się wiedźmińskim świecie nie wydając nawet złotówki.

Jak zdobyć Wiedźmina za darmo?

Sposób na otrzymanie w prezencie rozszerzonej wersji pierwszego Wiedźmina jest bardzo satysfakcjonujący. Jedyne co trzeba zrobić, to zalogować się na swoje konto w GOG-u i przypisać do niego za darmo GWINT-a – wiedźmińską grę karcianą.

W aplikacji GOG Galaxy pojawi się opcja przypisania Wiedźmina do konta zupełnie za darmo. W ten sposób można upiec dwie pieczenie na jednym ogniu – rozpocząć przygodę z karcianką oraz poznać (lub przypomnieć sobie) historyczną grę.

To nie jest promocja z ograniczonym okienku czasowym – można z niej korzystać od chwili udostępnienia GWINT-a, nic nie wskazuje też na to, żeby w najbliższym czasie GOG chciał się z niej wycofać.

„Wiedźmin” hitem Netfliksa

Geralt nie jest już tylko polskim bohaterem – stał się ikoną światowej kultury. Netflix, gigant na rynku VoD, nie przez przypadek zdecydował się stworzyć serial z Białym Wilkiem w roli głównej.

Informacje na temat produkcji są trzymane w sekrecie – wiadomo, że przy tworzeniu serialu pomagać będzie Tomasz Bagiński i że nie będziemy mieli do czynienia z dziełem polskojęzycznym. To też pokazuje rangę serii i miejsce, jakie ma zająć wśród innych koronnych produkcji Netfliksa.

Jego twórcy otwarcie mówią, że „Wiedźmin” ma być nową „Grą o tron”.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.