Pogoda
14.12.2018 11:05

„Wiedźmin” Netfliksa – wyciekły pierwsze sceny z serialu?

Do premiery „Wiedźmina” na Netfliksie został jeszcze rok (na premierę zanosi się pod koniec 2019 roku), a od listopada 2018 trwają zdjęcia do serialu w Bułgarii. Fani wciąż czekają na konkretne wieści z planu, a tymczasem w internecie pojawiły się krótkie filmiki pokazujące powstawanie efektów specjalnych – twierdzy Kaer Morhen oraz scenę napadu na wioskę.

Wiedźmin Netflix pierwsze sceny
foto: zrzut ekranu

Materiały zostały opublikowane przez Torpedo Pictures, kanadyjskich specjalistów od tworzenia efektów do filmów i seriali. Nie ma oficjalnego potwierdzenia, że pracują oni dla Netfliksa – może się więc okazać, że jest to po prostu próba zareklamowania się nawiązaniem do serialu, którego fani czują głód informacji.

Tę tezę może potwierdzać sposób, w jaki opublikowano materiały – cyfrowa rekonstrukcja Kaer Morhen została wgrana na serwis Vimeo i opatrzona odpowiednim tytułem (bez wymieniania Netfliksa), tak samo zrobiono ze sceną „napadu na wioskę Wiedźmina”. Vimeo znane jest z mniejszej niż YouTube wyrywności do usuwania materiałów naruszających czyjeś prawa autorskie.

Z drugiej strony, kilka dni wcześniej pojawiło się wideo podsumowujące prace Torpedo Pictures w 2018 roku – widać na nim sceny określone jako pochodzące z serialu „Wiedźmin” pokazane w towarzystwie urywków z „Expanse”.

Film pokazał się na oficjalnym profilu Torpedo Pictures na Facebooku:

„Wiedźmin” Netfliksa - scena napadu na wioskę oraz Kaer Morhen

Trzeba przyznać, że Kaer Morhen na pokazanych materiałach wygląda niemal identycznie z tym, co widzieliśmy do tej pory w grach. Wbrew pozorom, może to być znak sugerujący, że mamy do czynienia z fałszywką – adaptacje filmowe rzadko kiedy decydują się na przeniesienie wcześniejszych wyobrażeń na temat dalej lokacji bez dodania do niej własnych pomysłów i aranżacji:

Scena napadu na wioskę – nie widać w niej Geralta, w którego wciela się Henry Cavill – wygląda zaś następująco:

Oryginalne publikacje można obejrzeć na Vimeo - niestety, twórcy zablokowali możliwość osadzania filmów w Polsce.

Czy tak będzie wyglądał serial Netfliksa? Zdania co do autentyczności scen z „Wiedźmina” pokazanych przez Torpedo Pictures są mocno podzielone. A jak Wy myślicie?

Aktualizacja: w wypowiedzi udzielonej redakcji Antyradio.pl  Netflix zaprzeczył, że prezentowane materiały są związane z serialem „Wiedźmin” produkowanym przez serwis VoD.

Czy to prawdziwe sceny z "Wiedzmina" Netfliksa?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Internet