Pogoda
03.06.2020 11:49

Wiedźmin Online już dostępny. Tajemnice Cintry dostępne za darmo

Fani Wiedźmina oraz gier RPG mogą świętować: wystartował właśnie Wiedźmin Online, gra sieciowa dla wielu graczy osadzona w świecie stworzonym przez Andrzeja Sapkowskeigo. O odpowiednią atmosferę rozgrywki dbają mistrzowie gry, którzy karzą za zachowania niezgodne z rolą, w którą się wcielamy.

Wiedźmin
foto: materiały prasowe CD Projekt RED. Grafika poglądowa

Wiedźmin sławi Polskę na całym świecie, przynosząc przy okazji krocie twórcom. Andrzej Sapkowski na stworzonej przez siebie postaci zarobił miliony, CD Projektowi RED cała seria gier przyniosła być może nawet więcej, niż miliard zł.

Popularność gier RPG z Geraltem nie spada, a wręcz przeciwnie: dzięki serialowi Netfliksa oraz pojawieniu się Dzikiego Gonu na Nintendo Switch sprzedaż Wiedźmina 3 jest nawet lepsza, niż bezpośrednio po premierze.

Wiedźmin 3
Wiedźmin 3
Przeczytaj także Wiedźmin sprzedał się już w 50 mln egzemplarzy. Rekordowe przychody CD Projekt

Fanów uniwersum ucieszy zapewne informacja, że Wiedźmin Online stał się faktem. Stworzona przez entuzjastów gra Tajemnice Cintry koncentruje się na wydarzeniach pokazanych przez Sapkowskiego w Sadze.

Wiedźmin Online wystartował. Wieloosobowa gra dla fanów RPG

Tytuł został stworzony na silniku Ultimy Online, wieloosobowej sieciowej grze z 1997 roku. Jak za starych dobrych czasów i jak w przypadku papierowych gier RPG, do pełnego zanurzenia się w świecie przestawionym trzeba będzie używać wyobraźni.

wiedzmin_tajemnice_cintry_02

Dla wielu fanów gatunku to plus, tak samo jak restrykcyjny regulamin dotyczący rozgrywki.

"

Gra charakteryzuje się wymagającym podejściem do odgrywania ról przez jej uczestników. Jest to serwer RPG z dużym naciskiem na akcję, czyli elementy PvP (potyczki między graczami) oraz PvM (potyczki graczy z potworami). Nad tokiem rozgrywki czuwa grupa Mistrzów Gry, która aktywnie w niej uczestniczy. Animuje świat, obserwuje poczynania graczy i oczywiście pilnuje, aby przestrzegali zasad Tajemnic Cintry. Mistrzowie Gry mogą nagradzać graczy za ich inwencję fabularną, czynne uczestnictwo w historii świata lub prawidłowe i „klimatyczne” prowadzenie postaci. Mogą również pouczać lub karać za niestosowanie się do panującego klimatu, uprzykrzaniu gry innym uczestnikom czy wykorzystywanie ewentualnych błędów mechanicznych dla osiągnięcia korzyści. "

W nagrodę za pełne wcielenie się w prowadzoną postać można stać się częścią wielkiej przygody:

"

Akcja Tajemnic Cintry toczy się w wymyślonej na potrzeby serwera krainie o nazwie Srebrogórze, która w wyniku zawirowań wojennych i politycznych staje u progu wojny domowej. Gracze mają możliwość opowiedzenia się po jednej z dwóch głównych stron konfliktu: Cesarstwa Nilfgaardu oraz cintryjskiej opozycji. Do dyspozycji graczy oddane są różnorodne rasy i bardzo szeroka dowolność koncepcyjna postaci. "

Tajemnice Cintry dostępne są za darmo. Twórcy podkreślają, że nie czerpią z niej żadnych zysków materialnych.

Zobacz także: Fani nie mogą się nacieszyć Geraltem mówiącym "hmm" w "Wiedźminie" 

Zagracie?

Tagi: Wiedźmin