Pogoda
29.01.2019 10:50

Wiedźmin RPG do pobrania za darmo przed premierą

Wiedźmin RPG to wyczekiwana przez fanów gra, która jeszcze w 2019 roku ma zostać wydana przez Copernicus Corporation. Z sieci można już pobrać za darmo darmową wersję startową podręcznika, wprowadzającą do świata, prezentującą mechanikę oraz procedury tworzenia postaci.

Wiedźmin RPG do pobrania za darmo przed premierą
foto: materiały prasowe

Papierowy Wiedźmin RPG został stworzony przez R.Talsorian Games dzięki umowie z CD Projekt RED – polskie studio zajęło się przeniesieniem na komputery i konsole idei pokazanej w Cyberpunku 2020, a autorzy tworzący klasyczne gry wzięli się za przełożenie sukcesu serii Wiedźmin na klasyczne, papierowe RPG.

Gra miała premierę w 2018 roku, a do Polski trafi dzięki Copernicus Corporation – wydawca na przygotowanie polskiej wersji językowej dał sobie rok. Pojawiły się właśnie pierwsze owoce pracy – starter Wiedźmin RPG można pobrać zupełnie za darmo w formacie PDF.

"

Czy chcieliście kiedyś zagrać bardem o swadzie Jaskra, czarodziejką upartą jak Yennefer, krasnoludem zadziornym jak Zoltan czy wiedźminem podobnym do Geralta? Zatem zanurzcie się w świat zdrad, niegodziwości i intryg, w czas miecza i topora, ale też przyjaźni silniejszej niż stal, miłości mocniejszej od magii i aktów bohaterstwa rodzących się ze zwykłej ludzkiej przyzwoitości. "

Wiedźmin
Wiedźmin
Przeczytaj także "Wiedźmin" na Netflix: serial zdecydowanie nie będzie dla dzieci

Wiedźmin RPG Starter za darmo

Darmowa wersja Wiedźmina RPG oferuje dobre 47 stron wprowadzających do gry – oprócz podstawowych informacji o wydarzeniach, które ukształtowały świat, pokazana jest dokładnie mechanika rozgrywki (podejmowanych akcjach, walkach i testach na ich powodzenie) i rozbudowany sposób tworzenia postaci.

Temu ostatniemu poświęcono dobre 20 stron przepełnionych tabelami, informacjami dodatkowymi, zdolnościami, profesjami, rasami… gracze papierowych RPG prowadzone przez siebie postaci znają lepiej, niż siebie samych.

Pełna wersja Wiedźmina RPG będzie dodatkowo oferować kilka scenariuszy przygód – gra została zaprojektowana dla 2-6 osób, z których jedna jest Mistrzem Gry, prowadzącym historię dla graczy.

Zew Cthulhu
Zew Cthulhu
Przeczytaj także Polscy internauci usłyszeli Zew Cthulhu – papierowa gra RPG została ufundowana w 23 minuty

Oficjalnego terminu premiery ani spodziewanej ceny nie podano – jak widać, prace nad spolszczeniem podręcznika prowadzone są w dobrym tempie i nie trzeba obawiać się potencjalnych opóźnień.

W jakie RPG wolicie grać?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry