"Wiedźmin" doczeka się kolejnej serii komiksów od Dark Horse. O czym opowie "Ballad of Two Wolves"?

20.09.2022 13:45
"Wiedźmin" doczeka się kolejnej serii komiksów od Dark Horse. O czym opowie "Ballad of Two Wolves"?

"Wiedźmin" na dobre zadomowił się w świadomości nawet niedzielnych konsumentów popkultury. Szalenie popularne gry i serial Netflixa dał serii możliwość ogromnego rozwoju marki, czym przykład jest kolejna seria komiksów od Dark Horse.

Wiedźmin z kolejną serią komiksów od Dark Horse

Oczywiście seria "Wiedźmin" z komiksami jest powiązana od lat. Powstawały już zarówno polskie powieści graficzne, jak i serie od wspomnianego Dark Horse Comics. Nowa linia zeszytów pochodzi właśnie od tego drugiego wydawcy i powstała we współpracy z CD Projekt Red.

Polecamy

Seria nosi tytuł "The Witcher: The Ballad of Two Wolves". Scenarzystą został Bartosz Sztybor (który ma na koncie już "Fading Memories" i "Witch's Lament" ze świata "Wiedźmina"), natomiast rysownikiem jest Miki Montllo. Litery naszkicuje natomiast Hassan Otsmane-Elhaou. Premiera pierwszego zeszytu jest przewidziana na 21 grudnia 2022 roku.

Jak to zwykle w świecie "Wiedźmina" bywa, komiks również wywróci do góry nogami opowieści znane z baśni, okraszając je bardzo mrocznymi zwrotami akcji. Nadchodząca seria ma się odnosić do "Czerwonego kapturka" i "Trzech małych świnek". Sam tytuł komiksu odnosi się natomiast do wilków z opowiadań, a także Białego Wilka, jak często nazywany jest Geralt.

Polecamy

Jak czytamy w opisie serii "The Ballad of Two Wolves":

Nazywany najlepszym zabójcą potworów na świecie, wiedźmin Geralt zostaje wezwany do miasteczka Grimmwald. Miejscowi plotkują, że w okolicy grasuje wilkołak, którego przywiodły niespodziewane trzy siostry-świnie. W tle mamy natomiast Jaskra, który twierdzi, że ta wielka zagadka i monstrum do ubicia będą dla niego inspiracją do napisania perfekcyjnej ballady.

Tak jak wspomnieliśmy, pierwszy zeszyt serii "The Witcher: The Ballad of Two Wolves" zadebiutuje 21 grudnia 2022 roku. W planach są jeszcze 3 kolejne części opowiadania.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.