Wiedźmin kontra zombie. Geralt i Ciri w Resident Evil 2 [WIDEO]

30.01.2020 14:01
Geralt i Ciri w Resident Evil 2|undefined Fot. kadr z wideo YouTube/GamerInVoid

Racoon City przyda się zawodowiec. Poradzenie sobie z plagą zombie nie powinni być dla Geralta z Rivii zbyt dużym wyzwaniem. Fani postanowili to sprawdzić i stworzyli moda, który wprowadza postaci wiedźmina i Ciri do Resident Evil 2.

Resident Evil 2 pokazał, jak powinno robić się nowe wersje starych dobrych gier. Zamiast po prostu podmieniać tekstury i zwiększać rozdzielczość grafiki, Capcom wziął scenariusz gry i stworzył tytuł od nowa, zgodnie z nowożytnymi standardami.

Rezultat okazał się nadzwyczaj dobry, co skłoniło wydawcę do podobnego potraktowania Resident Evil 3. Kto wie, czy na te tytuł fani serii nie czekają nawet bardziej.

Przeczytaj także

Gdy tylko remake Resident Evil trafił w ręce graczy, od razy wzięli się za wprowadzania w tytule modyfikacji. Jedna z pierwszych rozbierała Claire, główną bohaterkę gry.

Przeczytaj także

Teraz pojawił się mod, który wśród społeczności graczy cieszy się nawet większym poważaniem: grę Resident Evil można przejść prowadząc Geralta oraz Ciri zamiast Leona i Claire.

Wiedźmin w Resident Evil 2. Mod stworzony na żądanie fanów

W przygotowanie modyfikacji Resident Evil 2 wprowadzającej postaci Geralta i Ciri włożono naprawdę dużo pracy. Widać to na filmie pokazującym pierwsze kilkanaście minut rozgrywki.

Modyfikacja obejmuje tylko podmianę modeli prowadzonych bohaterów. Geralt, mimo że paraduje z dwójką mieczy na plecach, nie może ich używać ani uciekać się do znaków. Rozgrywka wygląda więc dokładnie tak, jak z Leonem – tyle tylko, że zamiast młodego policjanta prowadzimy postać wiedźmina.

Mod przeznaczony jest dla osób grających w Resident Evil 2 na komputerach PC. Pliki można pobrać z serwisu Nexusmods. Mod dostał oficjalne błogosławieństwo od CD Projekt RED.

Zobacz także: Moderzy dodali Pennywise'a z "To" do "Resident Evil". Efekt jest przerażający [WIDEO] 

 

Michał Tomaszkiewicz|undefined
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.