Pogoda
30.01.2020 14:01

Wiedźmin kontra zombie. Geralt i Ciri w Resident Evil 2 [WIDEO]

Racoon City przyda się zawodowiec. Poradzenie sobie z plagą zombie nie powinni być dla Geralta z Rivii zbyt dużym wyzwaniem. Fani postanowili to sprawdzić i stworzyli moda, który wprowadza postaci wiedźmina i Ciri do Resident Evil 2.

Geralt i Ciri w Resident Evil 2
foto: kadr z wideo YouTube/GamerInVoid

Resident Evil 2 pokazał, jak powinno robić się nowe wersje starych dobrych gier. Zamiast po prostu podmieniać tekstury i zwiększać rozdzielczość grafiki, Capcom wziął scenariusz gry i stworzył tytuł od nowa, zgodnie z nowożytnymi standardami.

Rezultat okazał się nadzwyczaj dobry, co skłoniło wydawcę do podobnego potraktowania Resident Evil 3. Kto wie, czy na te tytuł fani serii nie czekają nawet bardziej.

Resident Evil 2
Resident Evil 2
Przeczytaj także Resident Evil 3 wraca straszniejszy niż kiedykolwiek. Zobacz nowy zwiastun hitu [WIDEO]

Gdy tylko remake Resident Evil trafił w ręce graczy, od razy wzięli się za wprowadzania w tytule modyfikacji. Jedna z pierwszych rozbierała Claire, główną bohaterkę gry.

Claire z Resident Evil 2 nago
Claire z Resident Evil 2 nago
Przeczytaj także Graczom udało się rozebrać Claire z Resident Evil 2

Teraz pojawił się mod, który wśród społeczności graczy cieszy się nawet większym poważaniem: grę Resident Evil można przejść prowadząc Geralta oraz Ciri zamiast Leona i Claire.

Wiedźmin w Resident Evil 2. Mod stworzony na żądanie fanów

W przygotowanie modyfikacji Resident Evil 2 wprowadzającej postaci Geralta i Ciri włożono naprawdę dużo pracy. Widać to na filmie pokazującym pierwsze kilkanaście minut rozgrywki.

Modyfikacja obejmuje tylko podmianę modeli prowadzonych bohaterów. Geralt, mimo że paraduje z dwójką mieczy na plecach, nie może ich używać ani uciekać się do znaków. Rozgrywka wygląda więc dokładnie tak, jak z Leonem – tyle tylko, że zamiast młodego policjanta prowadzimy postać wiedźmina.

Mod przeznaczony jest dla osób grających w Resident Evil 2 na komputerach PC. Pliki można pobrać z serwisu Nexusmods. Mod dostał oficjalne błogosławieństwo od CD Projekt RED.

Zobacz także: Moderzy dodali Pennywise'a z "To" do "Resident Evil". Efekt jest przerażający [WIDEO] 

Co myślicie o walce Geralta z zombie?

Tagi: Gry Wiedźmin