Pogoda
07.11.2019 13:10

Wiedźmin kupowałby w IKEI? Oto reklama "Noża Przeznaczenia"

To się nazywa udana reklama! Internauci są zachwyceni błyskotliwym nawiązaniem do "Wiedźmina".

Wiedźmin
foto: kadr z wideo

Wiedźmin tu, Wiedźmin tam. Fani książek Andrzeja Sapkowskiego niecierpliwie czekają na premierę serialu Netfliksa. Szał na Wiedźmina postanowiła wykorzystać IKEA, która sprytnie przemyciła nawiązanie do serialu w swojej reklamie.

Wiedźmin kupowałby w IKEI? Oto reklama "Noża Przeznaczenia"

IKEA wie, jak zrobić chwytliwe reklamy. Jak można atrakcyjnie pokazać noże kuchenne? Firma pokazała zdjęcie "Noża przeznaczenia", co bezpośrednio nawiązuje do zbioru opowiadać Sapkowskiego "Miecz przeznaczenia". Pod fotografią kuchennych noży pojawił się podpis "Żaden nie jest ze srebra, ale są przynajmniej dwa*", co oczywiście również nawiązuje do świata Wiedźmina, w którym bohaterowie nosili miecz ze srebra i ze stali.

Równie błyskotliwą reklamą firmy IKEA było nawiązanie do Maka Pro, który był wyśmiewany przez internautów ze względu na swój wygląd przypominający tarkę. IKEA pokazała swoją tańszą tarkę, która została zaprojektowana specjalnie z myślą o... jabłkach.

Ikea zachęca do sikania na jej reklamę. W zamian można otrzymać zniżkę
Ikea zachęca do sikania na jej reklamę. W zamian można otrzymać zniżkę
Przeczytaj także Ikea zachęca do sikania na jej reklamę. W zamian można otrzymać zniżkę

"Wiedźmin" na Netfliksie - kiedy premiera?

Wszystkie osiem odcinków serialu zobaczymy już 20 grudnia 2019 roku. W Geralta wcieli się Henry'ego Cavilla, w produkcji zagrali również Freya Allan, Joey Batey, MyAnna Buring oraz Anya Chalotra.

Zobacz także: Andrzej Sapkowski o Geralcie: Nie obchodzi mnie, co stanie się dalej z moim bohaterem

Tagi: Duperele