Pogoda
23.12.2019 12:31

„Wiedźmin”: polscy internauci przegrali z piratami. Nie udał się trolling stulecia

Dzięki tej akcji świat miał uklęknąć przed polskimi trollami. Okazało się jednak, że nikomu nie chciało się wcielić w życie perfidnego planu udostępniania w sieci mniejszego zła w postaci polskiego serialu „Wiedźmin” jako dzieła Netfliksa.

Wiedzmin
foto: materiały prasowe Netflix

Trolle internatowe błyskawicznie zorientowały się, jakim złotem dysponują. Polski serial „Wiedźmin” z Michałem Żebrowskim w roli Geralta znany był praktycznie tylko w naszym kraju, a jeśli już ktoś słyszał o nim za granicą, to tytuł „Hexer” nie wskazywał za bardzo na powiązanie z twórczością Andrzeja Sapkowskiego.

Pojawił się więc pomysł na wywołanie w sieci pospolitego ruszenia i udostępnienia w chwili premiery „Wiedźmina” od Netfliksa tysięcy kopii polskiego serialu podpisanych jako gorące i pożądane przez piratów odcinki.

Henry Cavill jako Geralt
Henry Cavill jako Geralt
Przeczytaj także Polscy internauci chcą strollować cały świat serialem "Wiedźmin". Szykują perfidną akcję

Wygląda jednak na to, że na buńczucznych zapowiedziach się skończyło. W akcji udział wzięło zbyt mało internautów, żeby ich próby zostały zauważone w pirackim świecie.

Chcieli strollować cały świat podmieniając piratom „Wiedźmina”. Coś poszło nie tak

Niejednoznaczna moralnie akcja – z pirackimi kopienia „Wiedźmina” Netfliksa chciano walczyć piracąc serial TVP – miała ogromy potencjał. Jeśli zostałaby dobrze przeprowadzona, można sobie wyobrazić reakcje zawiedzonych widzów, którzy zamiast Henry’ego Cavilla ujrzeliby Michała Żebrowskiego w przaśnym serialu z 2001 roku.

Wygląda jednak na to, że polscy internauci, mając wybór między większym i mniejszym złem, postanowili nie wybierać w ogóle i nie brać udziału w akcji. Możliwe też, że po prostu im się nie chciało lub też o pomyśle na trolling najzwyczajniej w świecie zapomnieli, odliczając godziny, minuty i sekundy do premiery „Wiedźmina” Netfliksa.

Osiem odcinków pierwszego sezonu przygód Geralta udostępniono 20 grudnia 2019 roku. Jak Netflix poradził sobie z przeniesieniem duszy powieści Sapkowskiego na ekran dowiecie się z naszej recenzji.

Zobacz także: "Wiedźmin" - sezon 1 [RECENZJA] 

Który Wiedźmin podoba się wam bardziej?

Tagi: Internet Wiedźmin