Pogoda
15.09.2016 12:44

Wiedźmin trafił na znaczki

Wiedźmin został doceniony przez Pocztę Polską. Od 16 września 2016 można kupić znaczki z wizerunkiem Geralta z Rivii z gier stworzonych przez CD Projekt RED.

Wiedźmin trafił na znaczki
foto: materiały prasowe

Dobra wiadomość jest taka, że Biały Wilk pojawi się nie tylko na znaczku, ale także na kopercie FDC (gotowej do wysłania i opatrzonej okolicznościowym stemplem). Złą informacją jest fakt, że poczta przygotowała 180 000 sztuk znaczka – dla wszystkich fanów Wiedźmina może nie wystarczyć.

Na całym świecie sprzedało się ponad 20 mln egzemplarzy przygód Geralta – z czego na ostatnią, 3. część przypada połowa tej sumy. Nie wiadomo, ilu kupców Wiedźmin znalazł w Polsce – może się jednak okazać, że gdyby wszyscy właściciele tytułu udali się po znaczek (lub kopertę), część z nich musiałaby wrócić z pustymi rękoma.

Poczta Polska podała o edycji następujące szczegóły:

"

Znaczek wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie znaczka: 31,25 x 39,5 mm, format bloku: 70 x 90 mm. "

Wizerunek Geralta został żywcem przeniesiony z pudełka z grą Wiedźmin 3: Dziki Gon. Biały Wilk trafił na znaczek o wartości 6 zł. Taką samą kwotę zapłacimy za kopertę.

foto: materiały prasowe

Graczom znaczek na pewno się spodoba. Nie ma chyba jednak co liczyć, że pójdzie on w ślady Dzikiego Gonu i zostanie uznany za najlepszy na świecie – a to właśnie spotkało Wiedźmina 3 w zestawieniu gier wszechczasów.

CD Projekt RED zapowiedział, że trzecia cześć przygód Geralta jest zarazem zwieńczeniem serii. Nie oznacza to jednak, że świat Wiedźmina zostanie całkowicie porzucony – trwają właśnie prace (i przyjmowane są zgłoszenia od osób chcących wziąć udział w betatestach) nad przeniesieniem do samodzielnego tytułu GWINTA – wiedźmińskiej gry karcianej.

Wszystko wskazuje na to, że będzie można zobaczyć ją na żywo podczas Warsaw Games Week – impreza odbędzie się w dniach 13-16 października 2016.

foto: materiały prasowe

Jeśli jeszcze nie mieliście styczności ze stworzonym przez CD Projekt RED dziełem, możecie to szybko nadrobić – studio wydało Edycję Gry Roku swojego hitu, zawierającą oprócz podstawowej wersji gry Wiedźmin 3: Dziki Gon także wszystkie dodatki oraz poprawki. Kompletne wydanie trafiło do sprzedaży pod koniec sierpnia 2016.

Kupicie sobie znaczek z Wiedźminem?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry