„Wiedźmin” wyprzedał się w USA. Dodrukowują na szybko ponad pół miliona egzemplarzy

15.01.2020 15:33
„Wiedźmin” wyprzedał się w USA. Dodrukowują na szybko ponad pół miliona egzemplarzy Fot. Bartek KOSINSKI/East News

Andrzej Sapkowski ma powody do świętowania. Serial „Wiedźmin” tak bardzo pobudził apetyty na poznawanie przygód Geralta z Rivii, że saga sprzedała się na amerykańskim rynku na pniu. Tamtejszy wydawca przeprasza czytelników i obiecuje błyskawiczny dodruk.

Cały świat oszalał na punkcie „Wiedźmina”. Nakręcony przez Netfliksa serial oglądano najchętniej na świecie, co przełożyło się na popularność także innych odsłon przygód Białego Wilka.

W Wiedźmina 3 grało po premierze serialu więcej osób, niż cztery lata temu, bezpośrednio po trafieniu dzieła CD Projekt RED na rynek.

Przeczytaj także

Książki Andrzeja Sapkowskiego z miejsca trafiły na listę bestsellerów Amazona i New York Timesa. Okazało się, że apetytu na sagę nie docenił amerykański wydawca, Orbit Books. Książki zostały całkowicie wyprzedane i chętni muszą czekać na dodruk. Zamówiono ponad pół miliona nowych egzemplarzy.

Nakład „Wiedźmina” całkowicie wyprzedany w USA. Wydawca dodrukowuje na szybko dalsze pół miliona książek

Orbit Books w oficjalny komunikacie tłumaczy, dlaczego książek o Wiedźminie zabrakło w księgarniach.

Popyt na wszystkie osiem książek serii wzrastał stopniowo w 2019 roku podczas oczekiwania na premierę serialu Netfliksa. Od jego udostępnienia notujemy fenomenalną sprzedaż wszystkich formatów – druku, ebooków oraz audiobooków – i dodrukowujemy właśnie ponad 500 000 kopii, żeby zaspokoić niebywałe zapotrzebowanie rynku. Zdajemy sobie sprawę, że powieści mogą nie być teraz dostępne w księgarniach, nasz zespół oraz współpracujące z nami drukarnię pracują ciężko, żeby dzieła wróciły do oferty i naszych magazynów.

Na drugi sezon „Wiedźmina” przyjdzie nam poczekać dłużej, niż się spodziewaliśmy, bo aż do 2021 roku. Dłuższy czas produkcji ma zapewnić jeszcze wyższą jakość.

Zobacz także: "Wiedźmin" - w 2. sezonie pojawi się Mark Hamill? Tego chciałaby twórczyni 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.