Wiedźmin z LEGO. Sceny z opowiadań odtworzone w widowiskowych zestawach

19.12.2019 14:48
Henry Cavill jako geralt|undefined Fot. kadr z wideo YouTube/Netflix

Klocki LEGO są dla dzieci, młodzieży oraz artystów. Kilku postanowiło wspólnie odliczać czas do premiery wyczekiwanego serialu „Wiedźmin”, budując sceny z kilku różnych opowiadań. Dbałość o szczegóły robi wrażenie.

„Wiedźmin” Netfliksa budzi żywe zainteresowanie na całym świecie. Nigdzie jednak serial nie jest tak oczekiwany, jak w ojczyźnie Geralta.

Nadzieje i oczekiwania są ogromne. Każdy najmniejszy szczegół dochodzący z plany był dokładnie analizowany i oceniany. Twórcy postanowili w pewnym momencie pomóc fanom i samodzielnie nagrali film prezentujący ukryte w zwiastunie „Wiedźmina” smaczki.

Przeczytaj także

Sposobów na skrócenie sobie oczekiwania na premierę serialu było mnóstwo. Niektórzy postanowili odświeżyć sobie lekturę całej sagi, inni wrócili przed ekrany komputerów i konsol, żeby wcielić się znów w Białego Wilka, a czarodzieje ze świata LEGO wzięli sprawy w swoje ręce i stworzyli imponujące ilustracje do opowiadań napisanych przez Andrzeja Sapkowskiego.

Wiedźmin zilustrowany klockami LEGO. Makiety scen z opowiadań

Przygotowanie takich zestawów wymagało nie tylko wyobraźni, lecz także doskonałej znajomości tysięcy różnych klocków LEGO, z których tylko niektóre mogą pasować do wizji artystycznej.

Oto przykładowe dzieła, które powstały w ramach współpracy. Każde z nich nawiązuje do jednego z opowiadań Sapkowskiego.

Tak zaś prezentują się wszystkie sceny LEGO, jakie powstały na podstawie „Wiedźmina”.

Uhonorowania klockami LEGO doczekała się także Olga Tokarczuk. Fani stworzyli nawet kilka różnych figurek noblistki.

Zobacz także: Olga Tokarczuk z LEGO. Noblistka dostała własną figurkę 

 

Michał Tomaszkiewicz|undefined
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.