Wiedźmin zbierał pieniądze dla WOŚP na ulicach Warszawy. Pomagały mu postacie z Gwiezdnych Wojen

13.01.2020 14:43
Wiedźmin zbierał pieniądze dla WOŚP na ulicach Warszawy. Pomagały mu postacie z Gwiezdnych Wojen Fot. kadr z wideo

Podczas 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ulicami Warszawy przeszli między innymi wiedźmini. Nie zabrakło też postaci ze Star Wars.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra już na całym świecie. W zbiórkę Jurka Owsiaka angażują się wszyscy, a jej finał to moment prawdziwego zjednoczenia większości Polaków. Do kolorowych puszek pieniądze wrzuca przekrój pokoleń, często bez względu na przekonania i poglądy - tego jednego dnia najbardziej liczy się pomaganie. Z roku na rok Orkiestra pobija kolejne rekordy w zebranych kwotach, a na ulicach miast pojawia się coraz więcej wolontariuszy, którzy zaskakują swoją pomysłowością w przykuwaniu uwagi przechodniów.

Wiedźmin i postacie z Gwiezdnych Wojen na ulicach Warszawy

Podczas 28. finału WOŚP na ulicach Warszawy mogliśmy spotkać między innymi wiedźminów. Andrzej Tucholski wraz ze swoim kolegą przebrali się w charakterystyczne stroje i poprosili fanów serialu i nie tylko, aby potrząsnęli sakiewkami i "dali grosza Wiedźminowi". W sieci pojawiły się także przeróbki tytułu piosenki "Toss a Coin to Your Witcher", a osoby zaangażowane w zbieranie datków nuciły pod nosem kreatywne "Grosza daj Owsiakowi". 

Przeczytaj także

Także fani Gwiezdnych Wojen wyszli 12 stycznia 2020 roku na ulicę z wośpowymi puszkami. Cała ekipa w charakterystycznych zbrojach była hitem na Placu Bankowym, gdzie z postaciami ze Star Warsów robili sobie zdjęcia zarówno najmłodsi jak i ci całkiem dojrzali już wielbiciele uniwersum.

Ostateczne wyniki 28. zbiórki WOŚP poznamy dopiero w marcu, kiedy zakończą się wszystkie trwające aukcje charytatywne. Przed północą Jurek Owsiak ogłosił, że tym razem Orkiestra zebrała przeszło 115 milionów złotych na rzecz dziecięcej medycyny zabiegowej. Deklarowana kwota sugeruje, że również w 2020 roku padnie wyczekiwany rekord.

Zobacz też: WOŚP 2020: Dawid Podsiadło przekazał na aukcję charytatywną bilety na swoje koncerty 

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.