Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra też dla Australii. "Jesteśmy z Wami"

08.01.2020 12:06
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra też dla Australii. "Jesteśmy z Wami" Fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER; OAKBANK BALHANNAH CFS/Associated Press/East News

Jerzy Owsiak zakomunikował, że w tym roku WOŚP przeznaczy również pieniądze na pomoc Australii w walce z trawiącymi ją pożarami.

Na oficjalnym facebookowym profilu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pojawił się wpis, który zaczyna się od słów "Kochana Australio, Jesteśmy z Wami i myślimy o Was!". Kontynent od długiego czasu zmaga się z ogromnymi pożarami, które pochłonęły już miliony istnień. Jerzy Owsiak postanowił działać. W tym roku Wielka Orkiestra zagra również dla Australii.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wesprze Australię

W australijskich pożarach zginęło już ponad 20 osób i przeszło pół miliarda zwierząt. Wielu gatunkom typowym wyłącznie dla tego kontynentu grozi wyginięcie. Prezes Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy postanowił wspomóc poszkodowanych.

Przeczytaj także

Jak Jerzy Owsiak napisał w poście na Facebooku:

Podczas 28. Finału WOŚP będziemy chcieli bardzo, bardzo mocno Was uściskać od wszystkich, którzy razem z nami grają i zwrócić uwagę na Waszą sytuację. Fundacja to miliony Polaków nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Finał to dzień, w którym solidaryzujemy się wszyscy, aby ratować życie i zdrowie polskich dzieci. Chcemy teraz, tę naszą finałową energię przesłać w Waszą stronę.

Dziękujemy, że gracie razem z nami i bardzo prosimy Was, aby pieniądze zebrane na miejscu podczas Finału w Australii nie były przekazywane Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, a zostały przesłane na rzecz działającej u Was organizacji pozarządowej, która zbiera środki na ratowanie życia i zdrowia ofiar pożarów, z którymi walczycie. Będziecie wiedzieli najlepiej, jak je zagospodarować.

Przekazanie datków na rzecz ofiar australijskich pożarów to jednak nie wszystko. Zgodnie z planem Jurka Owsiaka, podczas 28. Finału WOŚP (który odbędzie się w niedzielę 12 stycznia), nad głowami publiczności zawiśnie wielka flaga Australii.

Zobacz też: Grzegorz Turnau przekazał swoje pianino na aukcję wspierającą WOŚP

Natalia Nowecka - redaktor online Antyradio.pl
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.