Pogoda
11.07.2019 12:10

Wielka wpadka polityka. Pomylił film z gry z rzeczywistością

Wygląda na to, że politycy nie zawsze wiedzą, o czym się wypowiadają i co komentują. Pakistański oficjel podzielił się na Twitterze gratulacjami dla pilota, który cudem uniknął katastrofy. Jak się okazało, polityk komentował film nagrany w GTA V.

Airbus A380 nad cysterną w GTA V
foto: zrzut ekranu www.youtube.com/channel/UCs6FdOlQw1kBCMBaSZ7_PCg

Gry komputerowe pojawiają się od czasu do czasu w dyskursie publicznym jako zjawisko przyczyniające się do eskalacji przemocy w codziennym życiu. Częstym zarzutem polityków jest rzekome zatracenie przez graczy umiejętności odróżniania rzeczywistości i fikcji.

W rezultacie gracze mają przenosić zachowania z gier na ulice, kradnąc co się da i mordując kogo popadnie. Badania naukowe wykazują, że spodziewać się należy raczej skrajnie odmiennego wpływu gier na psychikę, dla polityków nie jest to jednak przekonujący argument.

DOOM
DOOM
Przeczytaj także Nastolatki grające w brutalne gry mają lepiej wykształcone poczucie moralności

Jak się okazało, rządzący sami mają problemy z odróżnieniem rzeczywistości od sytuacji pokazywanych w grach. Khurram Nawaz Gandapur, sekretarz partii Awami Tehreek w Pakistanie, opublikował taki tweet:

polityk_gta_katastrofa_02

Widać na nim cysternę znajdującą się na pasie startowym oraz samolot podchodzący do lądowania. Polityk był pod wielkim wrażeniem tego, co zobaczył:

"

Cudowna ucieczka samolotu, która mogła skończyć się wielką katastrofą. Cudowne ocalenie dzięki przytomności umysłu pilota. "

Polityk pomylił film z GTA V z rzeczywistością

Zachwyty polityka bardzo szybko zniknęły z sieci. Okazało się, że sytuacja, która zrobiła na nim tak ogromne wrażenie, wydarzyła się tak naprawdę w GTA V.

To jeden z filmów nagranych przez graczy eksperymentujących z modami. Bliskie spotkanie Airbusa A380 z cysterną zostało starannie zaplanowane, a na koncie YouTube twórcy można znaleźć więcej materiałów pokazujących samoloty w niecodziennych sytuacjach.

Politycy z Pakistanu mają wyjątkowy talent do korzystania z nowych technologii. Facebookowa relacja na żywo z obraz cieszyła się wyjątkowym zainteresowaniem obywateli. Nie chodziło jednak o wagę poruszanych tematów – ktoś włączył po prostu niechcący filtr dorysowujący politykom kocie uszy.

Zobacz także: Urzędnicy postanowili transmitować swoje obrady w internecie. Przez przypadek włączyli filtr zmieniający ich w koty 

A Wy pomyliliście kiedyś grę z rzeczywistością?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Duperele