Koronawirus – Jägermeister przekazuje alkohol na produkcję środków dezynfekującyh

25.03.2020 14:31
Koronawirus – Jägermeister przekazuje alkohol na produkcję środków dezynfekującyh Fot. . ASSOCIATED PRESS/East News (zdjęcie poglądowe)

Wielkie koncerny włączają się w walkę z koronawirusem. Właściciel niemieckiej firmy Mast-Jägermeister SE, produkującej słynny likier korzenno-ziołowy, przekaże niemieckiej klinice 50 tys. litrów alkoholu, potrzebnego do przygotowania środków odkażających. 

Klinika w niemieckiej miejscowości Braunschweig w Dolnej Saksonii, jak wiele innych placówek medycznych w kraju i na świecie musi poradzić sobie z epidemią koronawirusa oraz wzmożonym zużyciem środków czystości. Na szczęście placówka posiada własne laboratorium, w którym może przygotować domowej roboty środki odkażające. Potrzebuje jednak odpowiedniej ilości alkoholu, głównego składnika specjalistycznych płynów. 

Przeczytaj także

Słynny likier w walce z koronawirusem

Otrzyma je od słynnych niemieckich firm. Mast-Jägermeister SE z siedzibą w Wolfenbüttel, również położonego w Dolnej Saksonii przekaże klinice 50 tys. litrów alkoholu. Tyle samo placówka otrzyma od koncernu chemicznego KWST, z siedzibą w oddalonym o 80 km Hanoverze.

Obie firmy dokonały darowizny pro-bono, aby wesprzeć działanie placówki medycznej. Dzięki darowiźnie klinika w Braunschweig będzie mogła dalej funkcjonować bez dodatkowych opóźnień czy przeszkód. 

Dzięki własnej produkcji zapewniamy, że klinika będzie zaopatrzona w środki dezynfekujące – powiedział dyrektor zarządzający Andreas Goepfert w rozmowie z dziennikiem der Spiegel.

Przeczytaj także

Wytwórcy perfum włączają się do walki

Wedle niemieckiej prasy inicjatywa rodzimych koncernów zainspirowana była podobnymi działaniami francuskiej firmy LVMH, właściciela marek Louis Vuitton, Fendi, Christian Dior czy Guerlain. 

Szefostwo LVMH zdecydowało, że w najbliższym czasie z taśm produkcyjnych swoich fabryk, zamiast ekskluzywnych perfum, znikać będą środki odkażające, które następnie zostaną przekazane służbom medycznym oraz rządowi. 

Przeczytaj także

Wedle informacji amerykańskiego magazynu Forbes produkcja rozpoczęła się w ostatni poniedziałek. Do końca tygodnia koncern zamierza wyprodukować 12 ton żelu do dezynfekcji.

Czytaj także: Koronawirus pojawił się na fawelach w Rio de Janeiro. Gangi wprowadziły godzinę policyjną i walczą z epidemią.

Michał Kaczoń
Michał Kaczoń Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.