Wielkie zmiany na OLX. Sprzedający nie będą zadowoleni

23.09.2020 15:37
Wielkie zmiany na OLX. Sprzedający nie będą zadowoleni|undefined Fot. Shutterstock (zdjęcie poglądowe)

Jedna z najpopularniejszych platform handlowych w Polsce, OLX, już od dłuższego czasu prezentuje szereg zmian, które mają ułatwić i pomóc w rozwoju serwisu. Jednak nie wszystkie z nich przypadają do gustu użytkownikom popularne strony.

W maju 2020 OLX zaprezentował się swoim użytkownikom w formie niemal nie do poznania. Zmieniło się nie tylko logo, ale i usprawniono nawigację po serwisie. Na początku miesiąca zarejestrowani użytkownicy serwisu otrzymali na swoje skrzynki wiadomości dotyczące zmian w regulaminie, które weszły w życie już 9 września 2020 roku.

Wielkie zmiany na OLX. Czy nowe zasady zyskają sympatię użytkowników?

Najwięcej zmian dotyczyło kategorii Praca oraz wprowadzenia płatności online za zakupy w ramach serwisu OLX, mających związek z bezpieczeństwem użytkowników.

Przeczytaj także

W nowym regulaminie potwierdzono, że sprzedający otrzyma pieniądze dopiero w momencie, gdy kupujący potwierdzi odbiór towaru. Pojawiła się również nowa opcja "Bezpieczne Transakcje", która zapewniała kupującemu w niektórych przypadkach prawdo do ubiegania się o rekompensatę.

Jak informują Wirtualne Media na tym nie koniec zmian w OLX. Od 7 października 2020 będą obowiązywały limity bezpłatnych ofert w kolejnych kategoriach: Moda, Dla dzieci, Noclegi oraz Kwatery pracownicze.

Wielkie zmiany na OLX. Co to oznacza?

W kategoriach Moda i Dla dzieci na będziemy mogli dodać bezpłatnie tylko po 50 ogłoszeń. Za publikację każdego kolejnego trzeba będzie zapłacić 1 zł (przy płatności internetowej) lub 1,32 zł (płatność SMS-owa).
Platforma przewiduje specjalne pakiety w obu kategoriach obejmujące 5, 10, 20 lub 50 ofert. Ich ceny wynoszą od 4,75 zł (5 ofert przy płatności internetowej) do 33 zł (50 ofert przy płatności SMS-owej).

Użytkownicy, którzy zakupią pakiet, otrzymują dodatkowe usługi, m.in. statystyki ofert przez 60 dni, strona firmowa, link do zewnętrznego serwisu, możliwość importu i zarządzanie ofertą przez WebApi oraz wyświetlanie na stronie ogłoszenia rekomendowanych ofert.

Przeczytaj także

Wielkie zmiany na OLX. Limity darmowych ogłoszeń zniechęcą sprzedających?

OLX z dniem 7 października 2020 roku wprowadza spore zmiany dla użytkowników prywatnych, ale pojawią się także nowości dla ofert biznesowych. Jak czytamy w oświadczeniu firmy, zmiany te wynikają z ”potrzeby dostosowania dokumentu do szeregu zmian produktowych wprowadzanych w najbliższym czasie”.

Niestety cześć sprzedających nie będzie zachwyconych zmianami. W kategoriach Noclegi oraz Kwatery pracownicze od 7 października bezpłatnie będzie można zamieścić po jednym ogłoszeniu. Każde kolejne będzie kosztować 9,99 zł przy płatności internetowej, a 13,19 zł przy płatności SMS-owej. Ogłoszenie premium będzie kosztować 32,59 zł przy płatności internetowej i 42,99 zł przy płatności SMS-owej. Ceny pakietów standardowych w każdej z tych kategorii wynoszą od 33 do 144 zł, a w przypadku pakietów premium - od 62 do 470 zł (wszystkie stawki przy płatności internetowej).

Źródło: Wirtualne Media

 

Zobacz również: Dostał wezwanie do zapłacenia 20 groszy. Allegro postraszyło go sądem

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.