Pogoda
23.09.2020 15:37

Wielkie zmiany na OLX. Sprzedający nie będą zadowoleni

Jedna z najpopularniejszych platform handlowych w Polsce, OLX, już od dłuższego czasu prezentuje szereg zmian, które mają ułatwić i pomóc w rozwoju serwisu. Jednak nie wszystkie z nich przypadają do gustu użytkownikom popularne strony.

Wielkie zmiany na OLX. Sprzedający nie będą zadowoleni
foto: Shutterstock (zdjęcie poglądowe)

W maju 2020 OLX zaprezentował się swoim użytkownikom w formie niemal nie do poznania. Zmieniło się nie tylko logo, ale i usprawniono nawigację po serwisie. Na początku miesiąca zarejestrowani użytkownicy serwisu otrzymali na swoje skrzynki wiadomości dotyczące zmian w regulaminie, które weszły w życie już 9 września 2020 roku.

Wielkie zmiany na OLX. Czy nowe zasady zyskają sympatię użytkowników?

Najwięcej zmian dotyczyło kategorii Praca oraz wprowadzenia płatności online za zakupy w ramach serwisu OLX, mających związek z bezpieczeństwem użytkowników.

Skarbówka sprawdza Facebooka
Skarbówka sprawdza Facebooka
Przeczytaj także Skarbówka sprawdza Facebooka. "Szlachta nie pracuje" na celowniku fiskusa

W nowym regulaminie potwierdzono, że sprzedający otrzyma pieniądze dopiero w momencie, gdy kupujący potwierdzi odbiór towaru. Pojawiła się również nowa opcja "Bezpieczne Transakcje", która zapewniała kupującemu w niektórych przypadkach prawdo do ubiegania się o rekompensatę.

Jak informują Wirtualne Media na tym nie koniec zmian w OLX. Od 7 października 2020 będą obowiązywały limity bezpłatnych ofert w kolejnych kategoriach: Moda, Dla dzieci, Noclegi oraz Kwatery pracownicze.

Wielkie zmiany na OLX. Co to oznacza?

W kategoriach Moda i Dla dzieci na będziemy mogli dodać bezpłatnie tylko po 50 ogłoszeń. Za publikację każdego kolejnego trzeba będzie zapłacić 1 zł (przy płatności internetowej) lub 1,32 zł (płatność SMS-owa).
Platforma przewiduje specjalne pakiety w obu kategoriach obejmujące 5, 10, 20 lub 50 ofert. Ich ceny wynoszą od 4,75 zł (5 ofert przy płatności internetowej) do 33 zł (50 ofert przy płatności SMS-owej).

Użytkownicy, którzy zakupią pakiet, otrzymują dodatkowe usługi, m.in. statystyki ofert przez 60 dni, strona firmowa, link do zewnętrznego serwisu, możliwość importu i zarządzanie ofertą przez WebApi oraz wyświetlanie na stronie ogłoszenia rekomendowanych ofert.

Bezjaj
Bezjaj
Przeczytaj także Polskie gwiazdy w feministycznej akcji OLX z okazji Dnia Kobiet. O co chodzi w kampanii Bez jaj!?

Wielkie zmiany na OLX. Limity darmowych ogłoszeń zniechęcą sprzedających?

OLX z dniem 7 października 2020 roku wprowadza spore zmiany dla użytkowników prywatnych, ale pojawią się także nowości dla ofert biznesowych. Jak czytamy w oświadczeniu firmy, zmiany te wynikają z ”potrzeby dostosowania dokumentu do szeregu zmian produktowych wprowadzanych w najbliższym czasie”.

Niestety cześć sprzedających nie będzie zachwyconych zmianami. W kategoriach Noclegi oraz Kwatery pracownicze od 7 października bezpłatnie będzie można zamieścić po jednym ogłoszeniu. Każde kolejne będzie kosztować 9,99 zł przy płatności internetowej, a 13,19 zł przy płatności SMS-owej. Ogłoszenie premium będzie kosztować 32,59 zł przy płatności internetowej i 42,99 zł przy płatności SMS-owej. Ceny pakietów standardowych w każdej z tych kategorii wynoszą od 33 do 144 zł, a w przypadku pakietów premium - od 62 do 470 zł (wszystkie stawki przy płatności internetowej).

Źródło: Wirtualne Media

Gdzie sprzedajesz nienoszone już ubrania?

Zobacz również: Dostał wezwanie do zapłacenia 20 groszy. Allegro postraszyło go sądem

Tagi: Technologia OLX.PL Ciekawostki