Rockstar zawodzi fanów. Wiemy, co z dodatkami do "Red Dead Redemption 2"

30.09.2019 10:29
Rockstar zawodzi fanów. Wiemy, co z dodatkami do "Red Dead Redemption 2" Fot. materiały prasowe Take Two

Podobnie jak w wypadku "GTA V" Rockstar skupia się na online i zapowiada, że DLC raczej do nas nie trafią.

Katie Pica, szefowa produkcji online w Rockstar, w rozmowie z VG 24/7 stwierdziła, że deweloperzy są w stu procentach skupieni na Red Dead Online. Podkreśliła, że twórcy "RDR 2" chcą tworzyć produkty, które fani pokochają, przenosząc to, co najlepsze z single player do świata multi. Red Dead Online ma otrzymać w niedługim czasie nowe aktywności, postaci i wydarzenia. Przy okazji zaznaczyła, że fakt jak bardzo rozbudowana była podstawowa gra, jest dowodem, że Rockstar starał się dać fanom trybów solo rozrywkę najwyższej jakości.

Przeczytaj także

Red Dead Online dostanie zombie?

Informacja o tym, że team stojący za Red Dead Redemption 2 nie pracuje nad dodatkiem do solowej kompanii, nie powinna nikogo dziwić. Rockstar skupił się na onlinie również w wypadku GTA V, dzięki czemu gra, która została wydana 6 lat temu (sic!), nadal zarabia miliony dla Take Two, który jest wydawcą tytułu.

W pierwszej odsłonie Red Dead Redemption fani otrzymali, chociażby Undead Nightmare jako dodatek do kampanii solo. Nie możemy się spodziewać podobnej sytuacji w wypadku dwójki, chociaż możemy mieć nadzieję, że zombie pojawią się w multiplayerze przy okazji nadchodzącego Halloween.

Wiadomości, które do nas trafiają, potwierdzają, że zarówno Rockstar, jak i Take Two są świadomi, że łatwiej (i szybciej) zarabia się dzięki mikropłatnościom w grach online. Dlatego nie powinniśmy robić sobie nadziei, że Rockstar będzie częściej wypuszczał nowe tytuły. Wręcz przeciwnie — chcąc utrzymać graczy w swoich multi, będzie musiał robić większe przerwy między kolejnymi odsłonami gier.

Wielu obserwatorów sądzi, że kolejną grą od brytyjskiej firmy będzie "Bully 2". Dzięki temu Rockstar nie ryzykuje, że straci graczy, którzy w tym momencie spędzają długie godziny w Los Santos czy w Saint Denis.

Trzeba oczywiście oddać Rockstarowi co jego. Firma, mimo rezygnowania z pełnoprawnych dodatków, nadal zapewnia nam gry najwyższych lotów.

Zobacz także:  Metro 2033 Redux i Everything za darmo na Epic Games Store

Kacper Peresada Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.